Środa, 24 kwietnia 2019 r., imieniny Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Kadetki zagrały o Puchar Burmistrza

W niedzielę, 2 września odbył się w Łasku ogólnopolski turniej piłki siatkowej kadetek o puchar burmistrza Łasku. Zawody rozgrywane były na dwóch halach sportowych, a wzięło w nich udział 8 zespołów z województw: łódzkiego, mazowieckiego i wielkopolskiego, łącznie niemal 100 dziewcząt z rocznika 2002 i młodszych.

Turniej zorganizowany został dzięki wsparciu Gminy Łask.

W fazie eliminacyjnej drużyny zostały podzielone na dwie czterozespołowe grupy, w których mecze rozgrywano systemem “każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

W grupie A zmierzyły się: Czwórka Aleksandrów Łódzki, Piątka Turek, Łaskovia Łask oraz Volley 34 Łódź. Rywalizacja była bardzo zacięta i aż 3 mecze zakończyły się po tie-breakach. Ostatecznie to ekipa aleksandrowskiej Czwórki bez porażki awansowała do finału, kolejne lokaty zajęły: Piątka, Łaskovia i Volley 34.

 

Znacznie mniej emocji było w grupie B, w której prym wiodło warszawskie Metro. Stołeczny zespół nie miałsobie równych w fazie eliminacyjnej, pokonując kolejno: UMKS Tuszyn, ABiS SP 64 Łódź oraz Salos-Wodną Łódź. Jedyny tie-break w grupie B rozegrany pomiędzy Salosem a ABiS-em zadecydował o tym, kto zagra o brązowy medal. W tym starciu lepszy okazał się zespół Salosu. Trzecie miejsce w grupie przypadło ABiS-owi, a czwarte zespołowi z Tuszyna.

W meczach o miejsca V-VIII triumfowały łódzkie ekipy. Volley 34 pokonał po tie-breaku UMKS Tuszyn, a gospodynie uległy 0:2 ABiS-owi SP 64. Bardzo wyrównane było starcie o brąz, w którym Piątka Turek w trzech setach zwyciężyłą Salos-Wodną Łódź. Dość jednostronny przebieg miał natomiast wielki finał, w którym Czwórka Aleksandrów Łódzki 2:0 zwyciężyła z warszawskim Metrem.

 

Po zakończeniu rozgrywek odbyło się uroczyste zakończenie turnieju. Najpierw pamiątkowe statuetki otrzymały wyróżniające się zawodniczki w poszczególnych zespołach, później przyszła pora na dekorację kolejnych ekip, począwszy od miejsca ósmego. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar, a trzy najlepsze liczyć mogły również na medale dla wszystkich zawodniczek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczkom i trenerom za udział w tegorocznym turnieju. Mamy nadzieję, że będziemy spotykać się w Łasku na kolejnych rozgrywkach siatkarskich. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Gminy Łask, bez której wsparcia nie moglibyśmy zorganizować niedzielnego wydarzenia, a także Pizzerii Wenecja za ufundowanie poczęstunku dla wszystkich uczestniczek.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju i wyróżnione zawodniczki:

1. Czwórka Aleksandrów Łódzki – Ewa Kotowska
2. Metro Warszawa – Zuzanna Michalska
3. Piątka Turek – Pola Janicka
4. Salos-Wodna Łódź – Barbara Niewiadomska
5. ABiS SP 64 Łódź – Martyna Płaczek
6. Łaskovia Łask – Wiktoria Bednarek
7. Volley 34 Łódź – Gabriela Wiśnik
8. UMKS Tuszyn – Wiktoria Kuśnierczyk

 

Źródło: Łaskovia

Skomentuj [ 0 ]
11:45, 11.09.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET