Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Pogotowie Reporterskie

Lista kandydatów do sejmiku województwa z Komitetu Wyborczego Ruch Narodowy RP

W okręgu wyborczym numer 3 obejmującym między innymi Łask, postawiliśmy na osoby młode i ambitnie, które nie są wplątane w żadne układy polityczne. Zdecydowana większość z nich posiada wyższe wykształcenie.

Są to ludzie specjalizujący się w takich dziedzinach jak: logistyka, finanse, bankowość, rachunkowość, ekonomia, prawo czy informatyka.

Przynależność partyjna nie determinowała obecności na listach wyborczych. Postawiliśmy na ludzi, którym na sercu leży dobro regionu jak i całego kraju. Ruch Narodowy idzie do tegorocznych wyborów samorządowych pod hasłem „Siła Polskości”. Siła Polskości to siła świadomości i odrzucenie wszelkich kompleksów. To siła polskiego sklepikarza, handlarza, przedsiębiorcy, który jest teraz gnębiony między innymi przez wielkie galerie handlowe, w których dominują wielkie zagraniczne podmioty. Nie chcemy żeby nasze małe ojczyzny stały się hindusko-ukraińsko-pakistańskie, ale mówimy również o transparentności w budżetach. Chcemy walczyć z absurdami w samorządach, będziemy patrzyć rządzącym na ręce.

Jedynką na naszej liście jest pełnomocnik Ruchu Narodowego na województwo łódzkie Rafał Gierowski. Absolwent logistyki na Uniwersytecie Łódzkim, były działacz akademicki, obecnie pracujący w sektorze bankowości, członek Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich i Rady Politycznej Ruchu Narodowego.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym programem samorządowym, który jest dostępnym pod następującym linkiem:

http://ruchnarodowy.net/wp-content/uploads/Program-Samorz%C4%85dowy-Ruchu-Narodowego.pdf

Sugerujemy również obserwować profil naszej jedynki :

https://www.facebook.com/Rafa%C5%82-Gierowski-Blog-1145446012171638/

oraz powiatowy profil RN Łask

https://www.facebook.com/Ruch-Narodowy-%C5%81ask-141607119808351/

 


Lista kandydatów:

Gierowski Rafał
Szewczyk Krzysztof
Chlebicz Marlena
Kaliszewska Karolina
Kamińska Anna
Dziedziela Jacek
Szcześniak Katarzyna
Błaszczyk Marcin

 

Skomentuj [ 3 ]
11:40, 20.09.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

gawcio @ 13:00, 20.09.2018r. IP: *.*.40.190

Oho, oto kolejni, tym razem banksterzy, którzy ubierają się w husarskie piórka. W większości posiadają wyższe wykształcenie, ale historię pewnie pominęli albo łykali ją, jak pelikan narybek - jak leci, bo czy zdają sobie sprawę z tego, że husaria to było zwykłe "mięso armatnie". Husarzami byli 2, 3 albo i dalsi synowie w rodzinie szlacheckiej czy nawet magnackiej, którzy nie mieli żadnej szansy na sukcesję majątkową i ich jedynym celem było mężnie i dość szybko zginąć?

do gawcio @ 14:54, 20.09.2018r. IP: *.*.95.193

@gawcio: I tak oto poglądy polityczne wypaczają historie. Husaria jako mięso armatnie ... dawno się tak nie uśmiałem.

PS. Proszę nie identyfikować mnie z sympatią do partii z artykułu, po prostu idiotyzm wypowiedzi osoby powyżej mnie rozbawił

gawcio @ 11:00, 21.09.2018r. IP: *.*.40.190

Widać, że znajomość historii opierasz pewnie wyłącznie na Sienkiewiczu, niestety ale taka jest historia, rzeczywiście bolesna, ale tak własnie było. Teraz możemy sobie gloryfikować husarię, takie nasze zbójeckie prawo, ale wymyślono ją, później także lisowczyków, szwoleżerów itp. głównie z powodów dziedziczno-spadkowych. Majątek był jeden, środków koncepcyjnych wówczas nie znano, co prawda były pod ręką (ha, dobre, pod ręką!) służebne, kucharki czy lokatorki dworskich czworaków, ale od czasu do czasu nie dało się nie dopaść do prawowitej żony i co wtedy zrobić z kolejnymi synami w rodzinie. Jak miał trochę oleju w głowie zakładał sutannę, w gorszym wypadku habit, jak się urodził 3 czy 4 w rodzie magnackim sakrę biskupią miał zaklepaną już po urodzeniu. Ale jak z olejem w głowie był problem, to co się działo z delikwentem 2, 3 czy 5 w kolejności w rodzinie? Przecież majątku wiecznie dzielić nie można, bez majątku 3, 5 czy 7 syna dobrze ożenić się nie da, więc pozostaje tylko piękne i w miarę szybkie usunięcie go z tego świata, tak aby czasami nie wpadło mu na myśl domagać się zachowku. Tak postępowano do końca Rzeczypospolitej. Ordynariat upowszechnił się dopiero w XIX wieku, gdy, po pierwsze nie było okazji aby pięknie i mężnie ginąć, a po drugie zaborcy nie pozwalali na tak bezproduktywne marnowanie życia. Dotarło? Widzisz chłopaku, proza życia w dawniej Polsce to nie obrazy Matejki, tak to mniej więcej wyglądało.

Z nadmiarem córek radzono sobie podobnie a nawet prościej... wysyłano je do klasztoru a tam po paroletnim pobycie w nieogrzewanej, zagrzybionej i zawilgoconej celi problem sam się rozwiązywał.

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama




Popularne artykuły


Reklama



Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie




Ostatnio na forum

Więcej dyskusji






Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook




Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET