Poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., imieniny Olimpii, Łazarza, Jolanty

W gminie Buczek buduje się wciąż nowe drogi

Choć zazdrości nam wiele osób z innych gmin nowoczesnych, szerokich, bezpiecznych i o wysokim standardzie dróg gminnych władze samorządowe nie szczędzą wciąż środków na poprawę i wysoką jakość infrastruktury drogowej.

6 października 2018 r. w obecności Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Członka Zarządu Jolanty Zięby Gzik, Starosty Łaskiego Teresy Wesołowskiej, przedstawicieli władz gminy z Wójtem Bronisławem Węglewskim, a także sołtysów i mieszkańców Woli Bachorskiej i Maleni  dokonano oficjalnego oddania do użytku kolejnych odcinków dróg w gminie Buczek, tym razem były to drogi w Woli Bachorskiej i Maleni.
 
 
 
 Licznie zgromadzeni mieszkańcy z radością uczestniczyli w oficjalnym otwarciu swoich nowych dróg i nie szczędzili podziękowań pod adresem przede wszystkim wójta Bronisława Węglewskiego, któremu udało się zdobyć na te przedsięwzięcia środki zewnętrzne.  Goście i mieszkańcy podjęci zostali też w OSP w Maleni, za czele przygotowań stał Prezes  Tomasz Kaczmarek, poczęstunkiem przygotowanym przez Panie ze  Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna pod przewodnictwem Pani Prezes Jadwigi Ratajczyk.
Droga gminna Malenia - Grzeszyn budowana była w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, nawierzchnię drogi wykonano z betonu asfaltowego o łącznej długości 3,4 km i szerokości 5,5 m. Czas realizacji: od 9.02.2018 r. do 30.05.2018 r.
Całkowity koszt zadania wyniósł: 2 182 311,84 zł
Kwota dofinansowania: 1 388 605,00 zł
Natomiast droga w Woli Bachorskiej została dofinansowana z budżetu województwa łódzkiego w wysokości 135 000,00, nawierzchnię drogi wykonano z betonu asfaltowego o długości około 1 km i szerokości 4 m.
Całkowity koszt zadania wyniósł: 229 971,43 zł. Pobocza utwardzone zostały destruktem obustronnie na szerokości 1m.
 
 
 
 Nie zabrakło także przedstawiciela wykonawcy, przy otwarciu obecny był  kierownik Marcin Holaś z  firmy „Włodan”, która słynie już z wysokiej jakości wykonywanych inwestycji.                                                           
Oficjalne otwarcie drogi zostało także uwiecznione przez przedstawicieli mediów.     
Należy dodać, że gmina Buczek partycypowała też w kosztach budowy drogi powiatowej z Grzeszyna do Gucina, która stanowi naturalne przedłużenie drogi gminnej z Maleni w kierunku drogi wojewódzkiej i S 8. Koszt budowy drogi powiatowej wyniósł 472 511,54 zł, w tym udział budżetu gminy Buczek  wyniósł 159 325,77. Kwotę  153 860,00 zł dołożył też Urząd Marszałkowski.
Wydawałoby się, że to już koniec inwestycji drogowych w br., ale wójt Bronisław Węglewski wyszedł naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i kandydata na radnego Andrzeja Tobjańskiego z Józefatowa i dokończył jeszcze w ostatnim czasie brakujący odcinek drogi (ok. 300m) do Ignacowa w gminie Zelów.
Inwestycje w drogi to nie tylko poprawa jakości i komfortu jazdy, ale poprawa bezpieczeństwa, otwarcie na inwestorów, a także nowych mieszkańców.

 

Źródło: Gmina Buczek

Skomentuj [ 4 ]
11:40, 11.10.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Rycerz z Ostrowa @ 12:05, 11.10.2018r. IP: *.*.168.122

Szczerze przyznam, że takie otwarcia są żenujące jak dla mnie. Normalnie głęboka komuna. Jeszcze rozumiem, duże fabryki, nowoczesne elektrownie itp., ale drogi gminne to już lekka przesada. Chyba to oczywiste, że samorząd buduje te drogi i budować powinien i chwalić się nie ma czym. Za to w końcu samorządowcy pobierają nie małe wynagrodzenia.

wanda @ 13:21, 11.10.2018r. IP: *.*.169.35

Do rycerz ,,,pamientaj otwarcie drogi czy innej inwestycji,to tak, pokazanie co zrobiono ale najwarzniejsze jest spotkanie mieszkancow ktorym w tych parszywych czasach napuszczania czlowieka na czlowieka to bardzo dobrze ze zrealizowali inwestycje ,a ogladajac tvpis to propaganda sukcesu ,ktora nigdy nie zostanie zrealizowana i karmi sie sekta ludzi

Myślący @ 22:23, 11.10.2018r. IP: *.*.223.10

"Pokazanie co zrobiono" Jakiż to zbieg okoliczności, że uroczyste oficjalne otwarcie ma miejsce tuż przed wyborami. Niby wszystko jasne, ale jak widać nie dla wszystkich.

karol @ 16:34, 13.10.2018r. IP: *.*.62.47

Buczek the best,nowe drogi,tania woda i scieki,niski podatek od nieruchomosci itd.....

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia

Nowe inwestycje w Szpitalu w Łasku

Nowe inwestycje w Szpitalu w Łasku

Kiermasz Świąteczny w Łasku

Kiermasz Świąteczny w Łasku

Mikołajkowe Zawody Zerówkowe

Mikołajkowe Zawody Zerówkowe

Plebiscyt ?Przystanek 60+? rozstrzygnięty

Plebiscyt ?Przystanek 60+? rozstrzygnięty

IV Bal Charytatywny w Gminie Widawa

IV Bal Charytatywny w Gminie Widawa

II sesja Rady Powiatu Łaskiego

II sesja Rady Powiatu Łaskiego

II sesja Rady Miejskiej w Łasku

II sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Gminy Buczek

I sesja Rady Gminy Buczek

Nowi radni w Radzie Miejskiej

Nowi radni w Radzie Miejskiej© Copyright 2011-2018 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET