Czwartek, 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

RKS Radomsko - GKS Orkan Buczek 0 : 1

Właśnie 14 października 1878 roku rozegrano pierwszy mecz piłkarski przy sztucznym świetle. Źródłem były lampy łukowe. 14 października też uruchomiono linię trolejbusową w Filadelfii, ukazała się powieść Kubuś Puchatek, założono klub Sevilla FC, a Finka Marita Lindahl zdobyła w Londynie Miss Word 1957, doszło też do krachu na Wall Street i miał premierę kultowy Pulp Fiction.

Ponadto we Włoszech pewien biskup wyświęcił na kapłana Dominika Opancerzonego w zamian za koźlą skórę, którą wręczyli mu rodzice kandydata. Gdy się o tym dowiedział zaszył się w pustelni i praktykował skrajne surowości:biczował się, jadł chleb i koper, sypiał klęcząc i nie nosił włosienicy, ale pancerz.

Orkan w meczu na szczycie 12 kolejki udał się na mecz do Radomska. Miejscowy RKS to beniaminek i lider IV ligi, a Orkan zajmował 4 miejsce. Radomsko leży na Wyżynie Przedborskiej, nad rzeką Radomką. Radomsko jest znane z przemysłu drzewnego z FAMEG-iem na czele. Pamiętam nawet hasło"na krzesłach z Radomska siedzi cały świat". Miejscowy klub RKS Radomsko powstał w 1979 roku. Ten mecz elektryzował kibiców w Buczku i Radomsku. Kibice ostrzyli sobie apetyt na zobaczenie dobrego meczu. W poprzedniej kolejce oba kluby odniosły zwycięstwa. Trener Tomasz Kmiecik od pierwszej minuty postawił na: Michał Chachuła - Kacper Wojtczyk, Andrzej Dolot, Łukasz Matuszczyk, Grzegorz Kowalski - Łukasz Serafinowicz, Patryk Niciak, Patryk Sławiński, Damian Siewiera, Michała Lewandowski - Piotr Burski. Początek meczu spokojny, obie drużyny podeszły z respektem do rywala. Przez chwilę myślałem, że całe show drużynom skradnie doktor Rafał "Housquinn"Witusik ubrany w markową koszulę Van Graafa, ale z każdą minutą gra się rozkręcała i zrobiło się meczycho. U rywali przy pressingu wysokim był problem z wyprowadzaniem piłki. Wysoko podeszli i Bury i Siwy. Opanowaliśmy środek i właśnie z tego rejonu boiska w 19 minucie Patryk Sławiński zagrał świetną prostopadłą piłkę do Damiana Siewiery. Siwy depnął wybiegł sam na sam, wyczekał bramkarza do końca i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 1:0 prowadzimy !!! To mocno zabolało gospodarzy, ale Orkan grał swoje, nie przypadkowo straciliśmy tylko 5 goli. Profesor Matuszczyk dyrygent orkiestry Buczkowskiej, trafne decyzje, przewidywanie umiejętne, czytanie gry, kontrolowanie piłki i napastnika . Mówią, że czad w powietrzu jest groźny, ale to co wyprawiał w powietrzu Andrzej Dolot to było mistrzostwo świata, groźniejszy dla rywali od czadu i smogu razem wziętych.

Wygrał 23 pojedynki główkowe na 21 [liczby się zgadzają]. Cała drużyna wykonywała świetną robotę, tworzyliśmy drużynę, byliśmy poukładani, kompatybilni wręcz. Po przerwie trenerzy dokonywali zmian. Trener Tomasz Kmiecik wprowadził na boisko Mateusza Wrońskiego, Huberta Berłowskiego, Olka Michalskiego i Damiana Puchalskiego. Wszystko funkcjonowało bez zarzutów, jak jeden organizm. RKS nie miał pomysłu jak nas skaleczyć, Kacper Wojtczyk wyłączył najlepszego w szeregach gospodarzy Baraniaka. Bardzo pewny Grzesiek Kowalski. Przed obrońcami robotę robili Patryk Niciak [mogliśmy zobaczyć "patrpięthaka" w wykonaniu Pacia] i Patryk Sławiński, z przodu pracowali Piotr Burski i Damian Siewiera.

Bury nie strzelił gola, ale wykonał kawał dobrej roboty. Brakowało nam trochę cierpliwości i dokładności aby zamknąć ten mecz wcześniej. Akcja Mateusza Wrońskiego, Olka Michalskiego, Patryka Niciaka po zagraniu Michała Lewandowskiego. Taktycznie i fizycznie bardzo dobry mecz z naszej strony. Arbiter doliczył jeszcze 5 minut, ale rywale nie byli w stanie nam zagrozić i doprowadzić do remisu. Końcowy gwizdek i MAMY TO !!!Brawo DRUŻYNA !!!! To działa trenerze Kmiecik !!! Brawo !!!

"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży jak się nią dzieli". Ja dzielę się nim z kibicami Orkana, drużyną, całym sztabem klubu.

W tabeli zrobiło się ciekawie, RKS nadal prowadzi, ale Orkan który jest nadal czwarty traci do lidera już tylko 3 punkty. W innym meczu na szczycie Warta Sieradz w doliczonym czasie gry wyrwali trzy punkty w Strykowie.

Suchar Karola: Co robił chemik na przerwie obiadowej ? Jod !!!

Pierwszą porażkę ponieśli nasi młodzi Orkanowcy. Lepsi okazali się rówieśnicy z Wieruszowa. Honorową bramkę dla drużyny prowadzonej przez Patryka Niciaka strzelił Kacper Szajner.

Mamy TO !!! RKS Radomsko - GKS Orkan Buczek 0 : 1 !!!! Brawo DRUŻYNA !!!!
OrkanGol: Damian Siewiera !!!
Dziś Dzień Edukacji Narodowej [Dzień nauczyciela]. Profesorom : Łukaszowi Matuszczykowi i Jackowi Popkowi życzę wszystkiego najlepszego.
Trenerze Jacku Berensztajnie z okazji zbliżających się urodzin wszystkiego najlepszego, zdrowia i samych sukcesów !!!!