Środa, 16 stycznia 2019 r., imieniny Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Młodziczki wracają do grupy 1

Kolejną już w tym sezonie niespodziankę sprawiły młodziczki Łaskovii, które zanotowały bardzo udany występ w turnieju grupy 2 ligi wojewódzkiej rozegranym w minioną niedzielę w Aleksandrowie Łódzkim.

Łaskie siatkarki już w pierwszym meczu zawodów zmierzyły się z ekipą miejscowej Czwórki i nie ma co ukrywać, że nie były faworytkami tego starcia. Zespół gospodyń świetnie prezentował się w przedsezonowych turniejach i mimo że w fazie eliminacyjnej zaliczył jedno potknięcie to wciąż jest wymieniany w gronie faworytów do medali w tegorocznych rozgrywkach. Łaskowianki nie wystraszyły się jednak rywalek i mimo że w pierwszej partii to Czwórka dość pewnie wygrała (25:20), to w kolejnych odsłonach lepsza okazała się Łaskovia zwyciężając w drugim secie do 23 i 15:8 w tie-breaku, a w całym spotkaniu 2:1.

W finale łaskie siatkarki zmierzyły się z Juvenią Rawa Mazowiecka, która w drugim meczu półfinałowym okazała się lepsza od UMKS-u Tuszyn. W meczu o I miejsce emocji nie brakowało. Pierwszy set łaskowianki wygrały na przewagi (26:24), mimo że Juvenia miała już na swoim koncie piłkę setową. W drugiej partii lepsze okazały się siatkarki z Rawy Mazowieckiej (25:20) i o awansie do pierwszej grupy zadecydował tie-break. W decydującej odsłonie Łaskovia zwyciężyła 15:10 i kolejny awans do grupy 1. stał się faktem.

Ogromne brawa za niedzielny turniej należą się dla CAŁEGO zespołu, ale na szczególne wyróżnienie zasłużyła MARTYNA BULZACKA (rocznik 2007), która pod nieobecność kontuzjowanej Hani Zwolińskiej zagrała w obu meczach w pierwszej szóstce i w rywalizacji ze starszymi w większości o 2-3 lata koleżankami spisała się na medal!

Łaskovia w Aleksandrowie zagrała w składzie: Paulina Olszacka, Nadia Miksa, Ida Buczkowska, Martyna Bulzacka, Olga Łukaszewska, Maja Rozkal, Weronika Buczkowska, Karolina Kulczyńska, Asia Laszczyk, Martyna Michalak i Ania Martynowska.

 

Źródło: Łaskovia

Skomentuj [ 0 ]
12:50, 07.11.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

II Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełek

II Przegląd Zespołów Kolędniczych i Jasełek

Hołd dla zamordowanego Prezydenta Gdańska

Hołd dla zamordowanego Prezydenta Gdańska

Postępy na oczyszczalni ścieków

Postępy na oczyszczalni ścieków

Spotkanie świąteczno - noworoczne Gminy Łask

Spotkanie świąteczno - noworoczne Gminy Łask

Koncert Orkiestry Dętej ŁDK w Łaskiej Kolegiacie

Koncert Orkiestry Dętej ŁDK w Łaskiej Kolegiacie

Powitanie Nowego Roku w Łasku

Powitanie Nowego Roku w Łasku

Pasterka 2018

Pasterka 2018

Jasełka w Zespole Szkół w Widawie

Jasełka w Zespole Szkół w Widawie

Turniej Mikołajkowy Proyama Cup 2018

Turniej Mikołajkowy Proyama Cup 2018

Nowe inwestycje w Szpitalu w Łasku

Nowe inwestycje w Szpitalu w Łasku© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET