Wtorek, 18 czerwca 2019 r., imieniny Elżbiety, Marka, Amandy

Priorytety wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na 2019 rok

Powiatowy Urząd Pracy w Łasku informuje, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ustaliło priorytety wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na 2019 rok.

1)Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych;

Zawód zidentyfikowany jako deficytowy w oparciu o wyniki najbardziej aktualnych badań/analiz (Barometr zawodów 2019- http://barometrzawodow.pl).

- zawody deficytowe- powiat łaski w 2019 r. – Agenci ubezpieczeniowi; Betoniarze i zbrojarze; Kierowcy autobusów; Kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych; Kosmetyczki; Krawcy i pracownicy produkcji odzieży; Masaże i przetwórcy ryb; Monterzy instalacji budowlanych; Operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych; Operatorzy obrabiarek skrawających; Pracownicy ds. rachunkowości i księgowości; Spawacze; Ślusarze.

- zawody deficytowe w województwie łódzkim w 2019 r. – Elektrycy, elektromechanicy, elektromonterzy; Kierowcy autobusów; Kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych; Krawcy i pracownicy produkcji odzieży; Kucharze; Magazynierzy; Masaże i przetwórcy ryb; Monterzy instalacji budowlanych; Murarze i tynkarze; Operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych; Operatorzy obrabiarek skrawających; Opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej; Pielęgniarki i położne; Spawacze; Ślusarze.

2) Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które nie posiadają świadectwa dojrzałości; 

3) Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników pochodzących z grup zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego, wskazanych na liście przedsiębiorstw społecznych prowadzonej przez MRPiPS http://www.ekonomiaspoleczna.gov.pl/Lista,PS,4069.html, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych pochodzących z  grup, o których mowa w art. 4 ust 1 ustawy o spółdzielniach socjalnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1205) lub pracowników Zakładów Aktywności Zawodowej;

4) Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej;

5) Wsparcie kształcenia ustawicznego instruktorów praktycznej nauki zawodu, nauczycieli kształcenia zawodowego oraz pozostałych nauczycieli, o ile podjęcie kształcenia ustawicznego umożliwi im pozostanie w zatrudnieniu;

6) Wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia.

 

Priorytety Rady Rynku Pracy wydatkowania tzw. rezerwy KFS w 2019 roku:

a) wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej;

b) wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności;

c) wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych technologii i narzędzi pracy.

Wszystkie niezbędne dokumenty oraz dodatkowe informacje dotyczące zasad przyznawania środków z KFS przez Powiatowy Urząd Pracy w Łasku zostaną zamieszczone na stronie internetowej http://www.puplask.pl/pracodawcy_przedsiebiorcy/Krajowy_fundusz_szkoleniowy.html - (zakładka Dla pracodawców i przedsiębiorców/Formy wsparcia dla pracodawców i przedsiębiorców/Krajowy Fundusz Szkoleniowy)          

Informacje o naborach wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego będą zamieszczane na naszej stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Łasku - http://www.puplask.pl/ - Wydarzenia i aktualności.

PRACODAWCÓW MAJĄCYCH MIEJSCE PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI LUB SIEDZIBĘ NA TERENIE POWIaTU ŁASKIEGO ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

 

Skomentuj [ 0 ]
13:45, 08.01.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET