Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., imieniny Laury, Alberta, Marcjana

Masowy odstrzał dzików. Protestują ekolodzy i... myśliwi

(fot. Dziennik Łódzki)

Przez trzy weekendy stycznia myśliwi mają odstrzelić około 210 tys. dzików. Masowe polowania, które rekomendują ministerstwa środowiska i rolnictwa, są elementem walki z ASF. Ekolodzy biją na alarm: to koniec gatunku dzika w Polsce.

Przeciwni masowej depopulacji są nawet niektórzy myśliwi. - Jeżeli nie dokonamy depopulacji dzików na terenach objętych afrykańskim pomorem świń (ASF), to choroba nie zostanie opanowana - przekonuje minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, który zwrócił się do Ministerstwa Środowiska z wnioskiem o ograniczenie liczby dzików w Polsce.

Sam pomysł pochodzi od Głównego Lekarza Weterynarii.

 

Czytaj więcej: Dziennik Łódzki

Skomentuj [ 6 ]
17:50, 09.01.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

.. @ 22:11, 09.01.2019r. IP: *.*.0.175

Czy to ci sami ekolodzy biją na alarm co protestowali przeciw budowie pałacu w Puszczy Noteckiej?

Piotr Pawlikiewicz @ 10:58, 10.01.2019r. IP: *.*.32.227

Nie na alarm biją ci ekolodzy, którzy mają taki wyuczony zawód w swoim dyplomach doktoranckich, mają ukończoną habilitację w tym kierunku, czyli ludzie zorientowani w danym temacie, troszkę więcej niż przeciętny obywatel.

Ekologia (gr. (oíkos) dom + (logos) słowo, nauka) nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między tymi organizmami.

Skoro nawet myśliwi są tym oburzeni, to coś jest chyba na rzeczy. Eliminacja polskiej populacji dzików nie wyeliminuję ASF, jedyną skuteczną metodą jest bioasekuracja. Zanim się coś skomentuje, to warto jednak zaczerpnąć wiedzy w danym temacie. Zresztą po co pisać, skoro swoje poglądy ukrywa się pod nickiem, jakby się ich wstydząc.

.. @ 16:07, 10.01.2019r. IP: *.*.0.175

Myślę, że dobrze zrozumiałeś o co mi chodzi. Moje nazwisko dla 99.9% czytających ten komentarz powie tyle samo, co Piotr Pawlikiewicz. Szkoda, że nie zauważyłeś jakie wykształcenie mają wszelkiej maści ,ekolodzy, którzy wdrapują się na kominy elektrowni lub przywiązują do drzew.. Problem polega na tym, że Niemcy, którzy wystrzelali cztery razy więcej dzików niż u nas się planuje z tego samego powodu sieją ferment u nas, a nasi ,,volksdoitche" im w tym pomagają. Myśliwi jak to myśliwi z czegoś muszą żyć dewizy same tutaj nie przyjdą, ale daję głowę, że żądza krwi u nich zwycięży..

emilia @ 16:12, 10.01.2019r. IP: *.*.232.25

ot i bur@ki znow sie kłuco,

Piotr Pawlikiewicz @ 02:29, 11.01.2019r. IP: *.*.32.227

Nie lubię gdy się łączy słowo ekolog z aktywistami. Ekologia to jest nauka przyrodnicza, tak jak mikrobiologia, czy parazytologia i nawet nie zajmuję się ochroną środowiska, bardziej do ochrony środowiska pasuję sozologia, ale też w tym przypadku nie można użyć raczej tego słowa. Po prostu są to pewnego rodzaju aktywiści mający na celu ochronę przyrody, lub mający inne cele, tego nigdy nie wiadomo. Natomiast ekolodzy zawsze mają na celu jedno: badanie i poszerzenie wiedzy w zakresie zależności między organizmami, a innymi organizmami lub światem nieożywionym.

.. @ 16:07, 11.01.2019r. IP: *.*.0.175

W artykule nie jest napisane, że ekologia bije na alarm tylko ekolodzy. Ja nie lubię natomiast jak pewna grupa ludzi skupiona wokół jakiegoś projektu
segreguje odpowiedzialność w zależności od potrzeb. Jest taki kraj w Europie, którego nacja wymordowała miliony istnień wierząc w idee ludzi z dyplomami i habilitacjami, a teraz zabraniają mówić prawdę twierdząc, że oni tylko wykonywali rozkazy..Ci aktywiści nie spadli z nieba są inspirowani i finansowani przez całe środowisko i całe środowisko za to odpowiada. .

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET