Wtorek, 20 sierpnia 2019 r., imieniny Bernarda, Sobiesława, Samuela

Skrzynka skarg: Butle gazowe z niedowagą

Otrzymaliśmy od jednego z naszych Czytelników list z prośbą o publikację: "Kupuję jak wielu mieszkańców Łasku i okolic gaz w butlach 11kg do zastosowania w kuchni gazowej.

Nie tak dawno zaciekawiło mnie dlaczego kupując gaz na BP (jest droższy) starcza mi na dłużej a w innych punktach szybciej mi się kończy. Postanowiłem to sprawdzić w punktach dystrybucyjnych biorąc ze sobą wagę. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że naprawdę znikoma ilość butli oferowanych do wymiany spełnia kryteria wagowe. Byłem np. w Okupie na ul.Bilewskiej (wszystkie butle na stojaku przeważone żadna nie miała zadeklarowanej wagi), Okup ul. Rzeczna kupiłem dwie też z niedowagą, Łask ul. Rejmonta (Rybka) podobna sytuacja przy WKTS-ie też.

Zgłosiłem ten problem do Wojewódzkiej Inspekcji Handlowej w Sieradzu gdzie przekierowali mnie do Inspekcji (Wagowej? czy coś w tym stylu gdzie pan Tomasz Ziębicki (tel.516-200-687) po zapoznaniu się z problemem polecił mi złożyć pisemne zawiadomienie o powyższym precedensie, przyznam że mnie to troszeczkę zdziwiło że organy kontrolujące nie reagują na sygnały telefoniczne. Nie rozpisuję się na temat dostaw do domu bo taki proceder można chociaż troszeczkę ukrócić zamawiając gaz na 4 piętro, waga i następna butla a następne dostawy byłyby chyba lepiej sprawdzane, chociaż wątpię żeby rozwożący o tym nie wiedzieli..."

 

Do sprawy wrócimy niebawem.

Skomentuj [ 4 ]
15:50, 12.02.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

odbijamy piłeczkę @ 16:59, 12.02.2019r. IP: *.*.138.143

"wszystkie butle na stojaku przeważone żadna nie miała zadeklarowanej wagi"

...to akurat dobrze, co nie?

ASSS @ 04:09, 13.02.2019r. IP: *.*.233.32

kupuje od lat w tym byłym panstwowym zakladzie gazowym i jakos nie narzekam na wage i jakosc, bo gaz dwuskladnikowy jest,propan i butan,jeden tani drugi drogi, mozna różnie mieszac,

Ewa @ 07:50, 13.02.2019r. IP: *.*.160.111

Do "odbijamy piłeczkę", bez uszczypliwości wiadomo co autor miał na myśli, że zostały zważone. Co do drugiej kwestii "ASSS" nie było nic o mieszaniu gazów bo nikt tego nie sprawdzi ale waga jest wagą, kilogram pierza i kilogram węgla we worku ma taką samą wagę. Ja też miałam podobną sytuację przy dostawie gazu, mąż przez przypadek postawił butlę na wadze i pan który jeszcze nie odjechał wymienił mi na inną. Dziwi mnie to że nikt tego nie kontroluje a przy sprzedaży nikt nie wystawia paragonu, chyba że tylko mi nie dają....

odbijamy piłeczkę @ 15:04, 13.02.2019r. IP: *.*.250.15

Ewcia ok. Doszło do mnie właśnie, że ktoś jakiejś miejscowej gwary użył :) Zamiast "zważone".

...słyszałem też, że ktoś "się idzie przekąpać". Pewnie ten sam źródłosłów ;)

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET