Sobota, 25 maja 2019 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Bilans skutków silnego wiatru w województwie łódzkim

Wiejący dziś w nocy silny wiatr był powodem wielu awarii energetycznych - na terenie województwa łódzkiego o godz. 6.00 bez dostaw prądu pozostawało ok. 18.000 odbiorców (najwięcej w okolicach Rawy Mazowieckiej, Piotrkowa Trybunalskiego oraz Bełchatowa).

W ciągu ostatniej doby również straż pożarna wyjeżdżała do interwencji - odnotowano 30 działań związanych ze skutkami wiatru.

Uruchomiony w dniu wczorajszym ALERT RCB ostrzegł wiadomością SMS wielu mieszkańców naszego regionu. Faktem jest, że system nie funkcjonuje jeszcze idealnie (część z nas otrzymała dwa/trzy SMSy, a część nie otrzymała wiadomosci wcale), jednak informacja o zagrożeniu trafiła do bardzo szerokiego grona odbiorców i była przekazywana dalej innymi sposobami. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podejmuje działania, które wyjaśnią zaistniałą sytuację.

Prognozy IMiGW nie przewidują już na dziś dla województwa łódzkiego tak intensywnego zjawiska - wiatr będzie słaby i umiarkowany, początkowo dość silny, w porywach do 70 km/h.

 

Źródło: WCZK

Skomentuj [ 0 ]
10:20, 10.03.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET