Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Pogotowie Reporterskie

Kolejny duży sukces naszych minisiatkarek

10 marca w rozegranym w Szamotułach ogólnopolskim turnieju MiniLIDER Cup w kategorii trójek (dziewczęta z rocznika 2007) pierwszy zespół Łaskovii w składzie: Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska i Hania Puchała zajął drugie miejsce,

wygrywając bez straty seta 7 spotkań i jedynej porażki doznając dopiero w wielkim finale, gdzie lepsza okazała się ekipa Akademii SOS Toruń-Lniano (mająca w swoim składzie mistrzynię Polski w kategorii dwójek z ubiegłego roku - Oliwię Ziółkowską). Mecz finałowy zakończył się co prawda remisem w setach 1:1 (15:14, 7:15), ale zgodnie z regułami turnieju nie grano tie-breaka, a zwycięstwo przypadało ekipie mającej lepszy stosunek małych punktów.

Nasz drugi zespół w składzie: Ania Martynowska, Maja Felczerek, Amelia Piotrowicz i Kiara Palinceusz odniósł 4 zwycięstwa i doznał 2 porażek (w tym jednej małymi punktami) i zakończył rywalizację w połowie stawki, na 9. miejscu.

Czołówka turnieju:
1. Akademia SOS Toruń-Lniano
2. Łaskovia Łask
3. Zahir Volley Wschowa
4. Piast Poniec

Dla łaskowianek to szósty ogólnopolski turniej trójek w tym sezonie i szósty zakończony udziałem w finale, do tej pory nasze siatkarki wywalczyły:

- srebrny medal w Nadarzynie,
- złoty i brązowy medal w Nowym Dworze Mazowieckim,
- złoty medal w Tuszynie,
- złoty medal w Łasku,
- srebrny medal w Poniecu,
- srebrny medal w Szamotułach.

We wszystkich turniejach udział brały finalistki (w tym medalistki) ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w roczniku 2007.

Ogromne brawa dla całej grupy trenującej pod opieką Mai Lipowskiej!

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu DARIUSZOWI FELCZERKOWI za pomoc w transporcie na dzisiejsze zawody!

Źródło: Łaskovia