Wtorek, 18 czerwca 2019 r., imieniny Elżbiety, Marka, Amandy

Pierwsze Święto 9 ŁBOT i przysięga wojskowa

I ty możesz zobaczyć jak to jest być łódzkim terytorialsem… oraz miło spędzić czas w czasie Święta 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. W programie przysięga wojskowa połączona z defiladą oraz wiele atrakcji innych atrakcji!

Z okazji Święta Brygady Dowódca 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc” zaprasza mieszkańców Łodzi, Zgierza i całego województwa łódzkiego w sobotę, 13 kwietnia, o godz. 11 do 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zgierzu (ul. Konstantynowska 85), na uroczystą przysięgę nowych żołnierzy oraz piknik służb mundurowych.

Tego dnia przysięgę złoży 49 żołnierzy, którzy zasilą szeregi 9 ŁBOT.

­– Po ponad dwóch tygodniach intensywnych ćwiczeń nowi ochotnicy złożą uroczystą przysięgę na sztandar 1 batalionu kawalerii powietrznej w Leźnicy Wielkiej – mówi płk Paweł Wiktorowicz, szef brygady. – Z dumą mogę powiedzieć, że obecnie łódzka brygada liczy już ponad 700 ludzi i nie brakuje chętnych do stania się terytorialsami.

Wśród nowych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej jest m.in. mama i syn, pracownik banku, rolnik, instruktor fitness oraz ratownik medyczny.

Po zakończeniu przysięgi rozpocznie się piknik i dzień otwartych koszar w jednostce. Dla starszych i młodszych wojsko przygotowało niespodzianki, m.in. będzie można zobaczyć sprzęt wojskowy, przyjrzeć się grupom rekonstrukcyjnym z różnych epok wyposażonym w broń historyczną – będą m.in. husarze na koniach.

Wojsko i pozostałe służby na kilkunastu stoiskach zaprezentują różnorodny sprzęt, w tym m.in. robota do rozbrajania bomb, specjalistyczny wóz strażacki ze sprzętem do pracy na wysokościach, wyposażenie pilota. Natomiast najmłodsi będą mogli sprawdzić jak działa wykrywacz min, i rzucić atrapą granatu, czy strzelić z repliki karabinka szturmowego (ASG).

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to poza Wojskami Lądowymi, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną, oraz Wojskami Specjalnymi piąty rodzaj sił zbrojnych. Każdy w wieku 18 - 63 (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz 18 - 55 lat (w przypadku szeregowych) kto przejdzie postępowanie kwalifikacyjne może zostać żołnierzem obrony terytorialnej.

Żołnierze w WOT przechodzą jedno z dwóch rodzajów szkoleń: dla kandydatów, którzy nie byli w wojsku (16-dniowe) oraz dla rezerwistów (8-dniowe). Szkolenie w WOT to profesjonalne szkolenia specjalistyczne przydatne również na cywilnym rynku pracy, jak i nauka praktycznych umiejętności niezbędnych nie tylko na współczesnym polu walki, ale przydatnych w życiu codziennym.

Zainteresowanych dziennikarzy prosimy o kontakt z mjr. Arkadiuszem Rubajczykiem

Szefem Sekcji Komunikacji Społecznej 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej

tel. 887704271, e-mail: rubajczyk2912@portal.ron.mil.pl

 

Skomentuj [ 3 ]
18:50, 12.04.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Wiesniak @ 20:26, 13.04.2019r. IP: *.*.129.2

" Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to ... piąty rodzaj sił zbrojnych ... mama i syn, pracownik banku, rolnik, instruktor fitness ... w wieku ... 18 - 55 lat ... Po ponad dwóch tygodniach intensywnych ćwiczeń ... może zostać żołnierzem obrony terytorialnej. "

I kogo się bardziej obawiać, potencjalnego najeźdźcy czy "obrońcy" ... ?

ASSS @ 06:41, 14.04.2019r. IP: *.*.152.185

Kabaretonu z WOT-em ciąg dalszy.Czy nie szkoda kasy na ten sztuczny,nikomu nie potrzebny twór macierewicza. Może lepiej jaki śmigłowiec za to kupić?

Wiesniak @ 08:42, 14.04.2019r. IP: *.*.129.2

Lepiej to od razu rozdać wszystkim po granacie dla "rozrywki" ... :)
16 dni szkolenia ... tydzień to oni będą się NS'a uczyli rozkładać i składać ... następny rozpalać ognisko ... Gdyby nawet strzelali przez dwa tygodnie, to walka nie polega na strzelaniu do stojącego wroga na końcu pola ... O działaniach w lesie, czy mieście nawet nie wspomnę ... Większe kwalifikacje ma 16-latek z 1000 godzin w CS'ie. ;)

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET