Środa, 24 kwietnia 2024 r., imieniny Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Wiktoria Wróbel niepokonana w kraju

Zwycięstwem Wiktorii Wróbel zakończył się 3 Grand Prix Polski Kadetek, który rozegrano w Białymstoku. W półfinale turnieju w którym wystąpiły 64 najlepsze polskie tenisistki stołowe (do  lat 15) Wiktoria pokonała turniejową „jedynkę”, a mianowicie o 2-lata starszą krakowiankę – Ilonę Sztwiertnię 4:3.

W finale nasza Wiktoria zdecydowanie 4:2 ograła Zuzannę Wielgos z Rzeszowa. Tydzień wcześniej niespełna 13-letnia była wychowanka LTSR Buczek dotarła po raz drugi do ćwierćfinału GPP juniorek (do lat 18), który rozegrano w Poznaniu.

Aktualnie Wiktoria Wróbel, która jest jeszcze młodziczką, zajmuje drugie miejsce w krajowym rankingu kadetek i bardzo wysoką 7-lokatę wśród najlepszych polskich juniorek co jest wydarzeniem bez precedensu.

Nadzieja polskiego tenisa w poniedziałek wróciła z Metz (Francja) gdzie rozgrywany był w dniach

10-14.04.2019r. FRENCH YOUTH OPEN 2019. W turnieju drużynowym kadetek nasza reprezentacja prowadzona przez trenera Longina Wróbla (tata Wiktorii) w 1/16 finału ograła Belgię 3:0, a następnie o ćwierćfinał przegrała z aktualnymi mistrzyniami Europy – Rumunią 3:1. W turnieju deblowym Wiktoria w parze z Anną Brzyską (Kolping Jarosław) uległy o „ósemkę” 3:2 parze niemieckiej. W grze pojedynczej w turnieju zagrały 64 kadetki  (m.in. USA,Brazylia,Japonia oraz wszystkie najlepsze z Europy). Wiktora niespodziewanie wygrała swoją grupę pokonując między innymi wicemistrzynię Rumunii (nr 15 w Europie) – Joannę Singeorzan 3:1. Niestety w

1/16 finału trafiła na turniejową 3 (nr 2 w Europie) – Hannę Arapovic, której uległa 3:0. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie przeciwniczki polki były o 2 lata starsze.