Czwartek, 22 sierpnia 2019 r., imieniny Cezarego, Zygfryda, Marii

Powstaje pierwszy park handlowy w Łasku

(fot. Nasze Miasto)

Za rok przedświąteczne zakupy w Łasku mogą wyglądać zupełnie inaczej niż obecnie. A to dlatego, że Łask doczeka się pierwszego parku handlowego w mieście.

Powstające właśnie przy ul. Warszawskiej pawilony powinny otworzyć swe podwoje jesienią tego roku. Projekt przewiduje utworzenie kilku dużych sklepów różnych branż z osobnymi wejściami.

 

Czytaj dalej: Nasze Miasto

Skomentuj [ 23 ]
19:00, 21.04.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

ASSS @ 05:57, 22.04.2019r. IP: *.*.122.54

KABARET. CZY ŁASK WYTRZYMA KOLEJNY BADZIEW, KIEDY DOJDZIE DO TEGO,ŻE NA JEDNEGO MIESZKANCA BEDZIE 1 MARKET???

jaca @ 08:17, 22.04.2019r. IP: *.*.129.2

Wg danych w 2017 roku liczba mieszkańców wynosiła 17484 a więc za jakieś 17475 lat.
Przy założeniu 1 rok/1 market. ;)

Jan @ 11:12, 22.04.2019r. IP: *.*.47.244

Łaski suweren znów w szoku - marketa mu budujo. Tutaj na razie głos zabrała tylko jedna osobistość ale za to pod tekstem, do którego prowadzi link, jest mnóstwo opinii tej "bardziej oświeconej" części miejscowego elektoratu.

Swoją drogą zdumiewająca jest frasunek, albo wręcz nawet bojaźń suwerena o pieniądze i powodzenie biznesu inwestorów.

Do Jan @ 21:46, 22.04.2019r. IP: *.*.163.123

Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż dzisiaj zrobiliśmy modę z tego, że kupujemy w marketach byle co i jeszcze się tym szczycimy. "Zabiliśmy" lokalny handel tandetą i pseudo promocjami. Ale trzeba się do tego przyzwyczaić niestety. Tacy jak Jan będą się cieszyć, kiedy to miasto i jego przedsiębiorcy będą tylko historią. Za to będzie pupilem gazetek i kolejnym anonimowym człowiekiem przy kasie. Paragon i następny, podatki za granice a później pretensje że mu chodnika w Łasku nie budują.

Jan @ 22:28, 22.04.2019r. IP: *.*.39.30

Mam gdzieś "lokalny handel"! Nikt nigdy nie oszukał tak jak właśnie "lokalny handel", a twoja nawijka o chodnikach i podatkach za granicę... ba - je - czna. Łykasz pisią propagandę jak pelikan narybek.

Widziałeś gdzieś chodnik, który zafundował ten twój "lokalny handel"? Przymusu kupowania w marketach nie ma, jeśli się boisz marketu, masz wybór. Zawsze możesz iść do "lokalnego handlu", twój wybór.

A pamiętasz jak kiedyś, przed powstaniem sklepu na K i paru innych, wyglądało skrzyżowanie przy samolocie? Pewnie myślisz, że przebudowę sfinansował zarząd dróg albo miasto czy powiat z podatków od "lokalnego handlu"?

W najbliższych dniach zajrzyj w rejon skrzyż. Warszawskiej i Inki, napatrz się, naładuj widokiem tego zapyziałego fragmentu miasta, bo on wkrótce przejdzie do historii i powstanie kolejny na przyzwoitym poziomie odcinek drogi przelotowej przez miasto.

I na koniec zapamiętaj jedno, to że chodnika nie budują, to nie wina zagranicznych marketów tylko lokalnych władz samorządowych, które wolą strzelać sobie kolejne fotki zamiast poprawiać chodniki.

kacper @ 10:01, 23.04.2019r. IP: *.*.227.229

Do kogo należał teren na którym powstaje ten obiekt?

Do Jan @ 10:03, 23.04.2019r. IP: *.*.196.197

Jeżeli to skrzyżowanie koło Kuaflandu to szczyt twoich marzeń to naprawdę szkoda czasu na dyskusję z tobą Janie. Z jednym masz rację, nikt nikogo nie zmusza do robienia zakupów w marketach i każdy ma wybór. Ja bez nich sobie świetnie daję rade. I zapamiętaj sobie jedno, aby gmina była bogata i miała na te chodniki to powinna stwarzać takie warunki, aby tutaj powstawały zakłady produkcyjne, przedsiębiorstwa, itp. Jeszcze nie widziałem gminy, która jest bogata mając tylko markety na swoim terenie. Nie długo w Łasku praca będzie tylko w instytucjach publicznych i marketach. Ja takiego Łasku.

Do Jan @ 10:06, 23.04.2019r. IP: *.*.196.197

Ja takiego Łasku nie chcę.

Tuwim @ 10:12, 23.04.2019r. IP: *.*.127.180

Dobrze, że czasami jakiś Jan objedzie trochę marudy, którym nic nie pasuje, zasada ekonomiczna mówi "Trend your friend", trzeba iść z trendem, Łask się zmienia właśnie zgodnie z trendem.

Mikołaj D @ 12:17, 23.04.2019r. IP: *.*.59.220

@Tuwim zdziwisz się jak te kauflandowe blaszaki za kilka lat złożą swoje blaszane panele i przeniosą się doić obywateli innego państwa. Jeśli ktoś patrzy krótkoterminowo, to taki blaszak spełnia wszystkie Jego konsumpcyjne zapotrzebowania. Byle żreć i żyć.

Łódź sprzed wieku jest przykładem tego, że to lokalni przedsiębiorcy inwestują pieniądze lokalnie i w rozwój miasta. Gdy tylko im się nie przeszkadza... Dbają o wizerunek lokalnie, ponieważ im się to opłaca. Myślą długoterminowo. Natomiast blaszaki w które zapatrzona jest nowoczesna wierchuszka, wyprowadzają ogromną część kapitału za granicę, a nam dają krótkoterminowe poczucie bycia nowoczesnymi.

Ktoś powie. Polak też kombinuje jak płacić mniejsze podatki, albo nie płacić ich wcale. Oczywiście. Bo po 89, kiedy wpuściliśmy te bogate kauflandowskie i inne molochy, powstała nieuczciwa konkurencja. Nasz prywatny sektor dopiero wystartował, a już na starcie musiał konkurować z zagranicznym, ogromnym kapitałem. Państwo zamiast pomóc, od samego początku, doi połowę dochodów w podatkach.. Jeszcze te zapomogi w postaci ulg podatkowych, których do tej pory udziela się zagranicznym inwestorom w postaci np. kolejnej montażowni Mercedesa. To jest "polska" inwestycja w przyszłość.

Również kupuję w marketach, ale gdy mogę, wspieram lokalnych sprzedawców. Nie będę też opowiadał bajki i udawał, że przyszłością kraju jest Kaufland i Lidl. Jeśli tylko jest szansa, żebyśmy mieli lepszą przyszłość, to takie rozwiązania trzeba wspierać. Tymi na pewno są niższe podatki i wspieranie polskiego kapitału.

#Konfederacja

I o to właśnie chodzi @ 13:38, 23.04.2019r. IP: *.*.160.94

Do Mikołaj@

Mimo, iż do Konfederacji mi bardzo daleko zgadzam się w 100% z tym co napisałeś. Nie wiem tylko czy to taki Jan czy Tuwim to zrozumie.

odbijamy piłeczkę @ 14:32, 23.04.2019r. IP: *.*.250.12

Słyszę kwik lokalnych "przedsiębiorców". To dobrze. Markety są potrzebne. Ja lubię mieć wybór, czy iść do "zieleniaka" w którym nic nie ma, czy obskoczyć dwa markety i kupić wszystko, czego potrzebuję...

kacper @ 15:38, 23.04.2019r. IP: *.*.227.229

A pewno , ze potrzebne. Można obskoczyć, ale i z małżonka pospacerować z braku innych zainteresowań, miedzy regalikami. Wrażenia wzrokowe zaspokojone, jak kto spryciarz to i smakowe, współpraca z Unią wsparta udziałem własnym, dzieciaczki pohasają pod dachem , to otworzą, to zniszczą. A wszystko to dla kilku produktów w cenie odrobinę niższej niż te u lokalnego małego przedsiębiorcy. Radość, że lokalni kwiczą lepsza niż seks, co?

odbijamy piłeczkę @ 15:49, 23.04.2019r. IP: *.*.250.12

"Lokalny przedsiębiorca" nie ma nawet 50% tego, czego potrzebuję, więc po co kwiczysz?

Tuwim @ 16:41, 23.04.2019r. IP: *.*.127.180

dwaj najwięksi lokalni przedsiębiorcy handlowi, jeden z branży spożywczej a drugi metalowej wydają mi się bardzo antypatyczni, może owa lokalna wielkość im do głowy uderza, jak by nie markety to byśmy musieli takich po rękach całować a i ten wszechstronny co i pożyczek udziela i wycieczki organizuje i z Azjatami współpracuje też jakoś zhardział, kiedyś był jakiś inny.

Tuwim @ 19:34, 23.04.2019r. IP: *.*.127.180

nie chodzi o Vobiano

ASSS @ 10:54, 24.04.2019r. IP: *.*.127.70

DO trolli POPIERAJĄCYCH WSZELKIE markietowe wartości. Gdyby tyle tego badziewia do Polski nie wpuszczono to polski chandel na pewno mialby sie lepiej To samo trolle z aptekami. Wpuszczono sieciówki i podobne. Zniszczono wszystkie prywatne!!! Nie sorki ,jedna w rynku została. Teraz sobie dyktują cenki, a są takie leki ,które wywożone są za granice i nawet mając recepte nie możesz ich kupić.

arr @ 11:39, 24.04.2019r. IP: *.*.18.156

Temat rzeka. W Norwegii obcy kapitał został wpuszczony dopiero jak ich rodzime sieci powstały i okrzepły. Potem wpuścili Niemców z Lidem i Kaufem. I co i wcale Niemcom nie jest łatwo na północy. A u nas bez głowy wpuścili wszystkich bez ograniczeń i ze zwolnieniami od podatku.
Przypominam, market to nie jest zakład pracy. To nie jest producent, to nie jest innowacja. Ilość miejsc pracy w stosunku do wyciąganych pieniędzy jest śmieszna.

Karol @ 17:56, 24.04.2019r. IP: *.*.166.137

do Mikołaj:
Ale ty człowieku kit ludziom wciskasz, jak i cały ten twój korwin.
Wychwalasz Łódź sprzed 100 lat, ale jak się tam wtedy żyło ludziom?
Owszem, bogaci przedsiębiorcy podatków zbyt wysokich nie płacili, budowali pałace, sprowadzali dzieła sztuki.
A jak się żyło robotnikom?
Praca od wczesnych lat dziecięcych.
Po kilkanaście godzin na dobę.
Zasady BHP? Nic takiego nie obowiązywało. Liczba wypadków w pracy ogromna.
Mieszkanie w wiele osób w ciasnych izbach.
A jak się żyło w XIX wieku robotnikom w Anglii?
Spali np. oparci o sznury, takie wiszące jakby od prania. Rano właściciel "hotelu" sznury przecinał, wszyscy śpiący spadali na ziemie i w ten sposób odbywała się "pobudka".
Co bardziej bogatsi wynajmowali sobie "łóżka" w kształcie podobnym do trumien, ustawionych jeden obok drugiego.

Dziękuje, postoje, kitu sobie wcisnąć nie dam.

Polska to jest 35mln ludzi, to jest aktualnie zaledwie 1/200 ludności świata. I tendencja jest malejąca - za jakiś czas będzie 1/300 itp.
Sama Polska nie ma szans w konkurencji z np. Chinami czy USA. Nie ta skala.

Właściwym kierunkiem dla Polski jest integracja z pozostałymi krajami zachodniej Europy, Unia Europejska to jest już coś, co może coś znaczyć w dzisiejszym świecie. Tak samo jak w XIX wieku miasta musiały połączyć się w większe państwa, tak teraz państwa muszą zacieśniać współprace z sąsiadami celem stworzenia większych "unii", zdolnych razem konkurować na globalnym rynku.
Dla Polski to wielkie szczęście, że na zachodzie mamy bogatą Unię Europejską, że gonimy najbogatsze kraje w poziomie życia.
Pewnie, że nominalnie nie będziemy prędko zarabiać tyle co Niemcy, przecież Niemcy nie przenosiliby miejsc pracy do oddalonej o 500km Polski gdyby mieli nam zapłacić tyle samo co u siebie, ale uwzględniając niższe ceny w PL to poziom życia mamy już bardziej "zachodni" niż "wschodni".
Przegoniliśmy w poziomie życia już niektóre kraje zachodniego południa Europy - Grecje, czy Portugalię, jesteśmy na porównywalnym poziomie co Włochy czy Hiszpania. Od sąsiedniej Ukrainy jesteśmy 3x bogatsi.

Oby się Unia nigdy już nie rozpadła, to jest gwarant naszego dobrobytu.

Kreatywność @ 21:12, 24.04.2019r. IP: *.*.197.9

Śląsk jest nazywany zagłębiem węglowym.Łask z pewnością będzie nazywany zagłębiem marketowym zagranicznych sieci handlowych.Widać tak już musi być,zarządzający miastem mają tylko taki pomysł na "rozwój"miasta.

Do karol @ 21:14, 24.04.2019r. IP: *.*.197.9

Unia to ina wersja ZSRR,która więcej bierze pieniędzy niż daje do Polski.Oby unia jak najszybciej się rozpadła. :)

kacper @ 09:40, 25.04.2019r. IP: *.*.239.70

Ponawiam pytanie. Na czyim terenie powstaje ten park? Gminy czy prywatnym?

Marcin @ 10:44, 26.04.2019r. IP: *.*.136.27

Z pobieżnych wyliczeń wynika, że do kasy miasta z tytułu podatków gruntowych wpłynie ok 100tys rocznie

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET