Czwartek, 22 sierpnia 2019 r., imieniny Cezarego, Zygfryda, Marii

Członkinie Stowarzyszenia z Bachorzyna na Lubelszczyznie

Członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z Bachorzyna ciężko pracują na każdy sukces, ale też potrafią się bawić i czerpać przyjemności z turystyki.

W pierwszy weekend maja br. członkinie wybrały się do Lublina, Zamościa i na Roztocze (Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Krasnobród), by podziwiać atrakcje turystyczne Lubelszczyzny. Na terenach tych członkinie podziwiały w zabytkowych miejscowościach nie tylko wyjątkowe pałace, świątynie różnych wyznań, muzea, klimat renesansu, ale także poznały bogatą historię tego regionu. 

Przebywając na tych terenach spotkały się z właścicielami i pracownikami Motelu „Korona” w Zamościu oraz z przewodnikiem opiekującym się grupą. 

Podczas spotkania Prezes Jadwiga Ratajczyk promowała nie tylko sołectwo Bachorzyn, ale również gminę Buczek

Na początku swojej wypowiedzi nawiązała do naszego województwa łódzkiego, a w nim  położonego Powiatu Łaskiego i Gminy Buczek, znanych  nie tylko w Polsce ale również za granicą, ze względu na zlokalizowane w powiecie, w tym w większości na terenie Gminy Buczek  lotnisko 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego, które obok Krzesin pod Poznaniem jest jednym z najważniejszych baz powietrznych NATO w Europie Środkowej.

W dalszej swojej wypowiedzi przekazała obecnym, że Gmina Buczek położona jest w zagłębiu truskawkowym, a najważniejszą imprezą o charakterze społecznym jest czerwcowe Krajowe Święto Truskawki.

Prezes Jadwiga Ratajczyk w kilku zdaniach powiedziała o aktywnej działalności Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Bachorzynie, którego celem jest kultywowanie polskiej kultury i tradycji.
Członkinie Stowarzyszenia przekazały przewodnikowi oraz właścicielom i pracownikom Motelu drobne upominki nawiązujące do zagłębia truskawkowego Gminy Buczek tj. nalewkę truskawkową, konfiturę truskawkową, praliny o smaku truskawkowym, torebkę na zakupy w kształcie truskawki oraz foldery o zagłębiu truskawkowym Gminy Buczek.

Na zakończenie Prezes Ratajczyk podkreśliła, że takie miłe spotkania, oraz nawiązywanie nowych znajomości - to dodatkowy walor wyjazdów turystycznych.

 

Źródło: Gmina Buczek

Skomentuj [ 0 ]
17:00, 11.05.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET