Czwartek, 22 sierpnia 2019 r., imieniny Cezarego, Zygfryda, Marii

7 tysięcy żołnierzy OT na szkoleniach

(fot. WOT)

W ten weekend szkoliło się 7 tys. Terytorialsów, w tym żołnierze OT 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wraz ze wzrostem liczebności formacji żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej stają się stałym elementem krajobrazu naszych lokalnych społeczności.

Coraz więcej szkoleń weekendowych odbywa się w rejonach, w których na co dzień mieszkają terytorialsi.

W ten weekend na terenie dwunastu województw szkoli się ponad 7 tysięcy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). Realizowane są wszystkie formy aktywności szkoleniowej. Zdecydowana większość żołnierzy uczestniczy w weekendowych szkoleniach rotacyjnych, które są najczęstszą formą szkolenia w WOT. Żołnierze 91 batalionu lekkiej piechoty w sile dwóch kompanii, spędzają obecne szkolenie w terenie. Przemieszczają się ze Zgierza pieszo na teren poligonu w Jeżewie, gdzie na ćwiczeniach  zadań z taktyki wojskowej spędzili noc. Czas przemieszczania się także wykorzystali na szkoleniu elementów taktycznych. Ochotnicy z kilku Brygad, którzy dopiero od tygodnia służą w naszej formacji szkolą się w ramach szesnastodniowych szkoleń podstawowych, podczas których poznają podstawy żołnierskiego rzemiosła. Żołnierze, którzy są z nami od co najmniej roku biorą udział w szkoleniach zintegrowanych, które dzięki temu, że są prowadzone najczęściej na poligonach i trwają od 10 do 14 dni, pozytywnie wpływają na zgranie pododdziału oraz umożliwiają realizację zadań niedostępnych w stałych rejonach odpowiedzialności pododdziałów.

Terytorialsi coraz częściej „wychodzą" z koszar i ćwiczą na „swoim” terenie. Uczą się w ten sposób działania w naturalnym dla nich środowisku, miejscu swojego zamieszania.

Wojska Obrony Terytorialnej jako piąty rodzaj sił zbrojnych, obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej oraz Wojsk Specjalnych powstały z początkiem 2017 roku. Obecnie w Wojskach Obrony Terytorialnej służbę pełni blisko 20 tysięcy żołnierzy.

 

Tekst: mjr Arkadiusz Rubajczyk

 

Skomentuj [ 1 ]
14:50, 13.05.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

kmdroman @ 10:53, 14.05.2019r. IP: *.*.46.103

"żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej stają się stałym elementem krajobrazu naszych lokalnych społeczności" - gdzieś tak mniej więcej do grudnia br....

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET