Czwartek, 19 września 2019 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Zaproszenie na koncert "Szymon Szyszka Trio - Porcja Jazzu"

Łaski Dom Kultury zaprasza na koncert pn. "Szymon Szyszka Trio - Porcja Jazzu", który odbędzie się 12 czerwca 2019 r. o godzinie 19:00.

Szymon Szyszka Trio - zespół złożony z trzech studentów Katedry Jazzu Łódzkiej Akademii Muzycznej. To klasyczne, akustyczne trio jazzowe. Wykonuje zarówno kompozycje lidera, jak i standardy. Mimo młodego wieku są to doświadczeni muzycy biorący udział w wielu różnorodnych projektach artystycznych. Wywodzą się z różnych środowisk muzycznych, jednak reprezentują podobną wrażliwość.

Skład zespołu:

- Szymon Szyszka - Pianista, pochodzi z Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie ukończył szkołę muzyczną I i II st. oraz Technikum w klasie elektronicznej. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie Witolda Janiaka, obecnie kontynuuje studia magisterskie w klasie Macieja Tubisa. Od czasu przeprowadzki do Łodzi bardzo aktywnie działa w wielu projektach akademickich; kameralnych, orkiestrowych a także pozauczelnianych. Jest stałym stałym współpracownikiem Łódzkiej Grupy Kreatywnej - na niwie pianistycznej, kompozytorskiej i aranżacyjnej. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich, warsztatach, zarówno muzyki klasycznej, jazzowej jak i współczesnej. Od 2018 r. pracuje w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej oraz nawiązał współpracę z Big Bandem Teatru Muzycznego w Łodzi.

- Mikołaj Kaniewski - Student I roku na kierunku gitara basowa na Akademii Muzycznej w Łodzi. Rozpoczyna dopiero poważniejszą działalność artystyczną, chociaż zdążył już przejść drogę od mocniejszych brzmień grając z grunge’owym zespołem Red Cape Wolf do jazzu tradycyjnego z The Walking Quartet. Obecnie skupia się na szlifowaniu gry na kontrabasie.

- Piotr Papierski - Pierwsze kroki na ścieżce edukacji muzycznej stawiał grając na akordeonie, jednak po ukończeniu I stopnia PSM porzucił ten piękny instrument na rzecz grania muzyki rockowej na zestawie perkusyjnym. Po kilku latach tułaczki po pubach, przeglądach i kilku większych festiwalach (Jarocin Festiwal, Przystanek Woodstock) oraz nagraniu kilku albumów odkrył, że istnieją inne gatunki muzyki. Obecnie student zakładu jazzu akademii muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, poszukujący i wykonujący coraz to szersze spektrum muzyki.

Skomentuj [ 0 ]
15:10, 28.05.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET