Czwartek, 19 września 2019 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

70 lat Gminnej Biblioteki Publicznej w Sędziejowicach

W 2018 r. po raz pierwszy wyjechaliśmy poza granice naszej gminy, przemierzyliśmy Gminę Zapolice aż po Strońsko. Tym razem nasza trasa objęła teren trzech gmin: Sędziejowice, Zapolice i Widawa.

Szlak wiódł od centrum Sędziejowic, gdzie tradycyjnie uczestnicy złożyli przed pomnikiem hołd wszystkim poległym za Ojczyznę. Dalej na 33 km trasie rajdu znalazły się kolejno: Sobiepany, Rembieszów, Woźniki, Jeziorko, Korzeń, Świerczów, Pogórze, Górki Grabińskie, Grabno. Trasę zabezpieczali funkcjonariusze policji z Komisariatu w Widawie oraz dwie jednostki strażackie: OSP Bilew i OSP Grabia. 

Rajd cieszy się dużym powodzeniem dzięki partnerstwom zawieranym przy jego organizacji. Już drugi rok z rzędu trasę wytyczyli strażnicy Łódzkich Parków Krajobrazowych, a konkretnie Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki, będący jednocześnie sponsorem nagród książkowych i mapek poglądowych. Piękne nagrody rzeczowe ufundowało też Nadleśnictwo Kolumna. To już tradycja, ze wszystkie wspaniałe gry i albumy o polskiej przyrodzie trafiają do rąk "odjazdowych" wprost od leśników. Po raz pierwszy w tym roku pojechała z nami efektowna reprezentacja klubu rowerowego Jastrzębie Łaskie, wspierająca organizatorów w przygotowaniach i oznaczeniu trasy rajdu. Dzielnie wspierała nas obsada policyjna. Na rowerach jechali: komendant Komisariatu Policji w Widawie Radosław Błaszczyk oraz dzielnicowy naszej Gminy Błażej Płaczek. Poczęstunek na stacji końcowej przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Grabnie. Przy pieczeniu kiełbasek i ognisku wspierali je druhowie z OSP Grabno. 

Przewodniczący Rady Gminy Jarosław Bartczak z radnymi i sołtysami to postaci, które nie opuszczają żadnej edycji naszego rajdu. Także Wójt Dariusz Cieślak pojechał z nami podkreślając, że dzięki rajdowi bierze udział w jednej z imprez, które mają za zadanie uczcić jubileusz naszej książnicy. Wójt i Rada Gminy zawsze wspiera wszystkie przedsięwzięcia biblioteki, co wzmacnia nasze działania na każdej płaszczyźnie i dodatkowo motywuje do dalszej pracy.

Rokrocznie wzrasta liczba zadowolonych partnerów i uczestników, a szczególnie dzieci. Przybywają nawet całe rodziny z maluchami w siodełkach. Dla takich chwil warto żyć i pracować!

 

Źródło: Gmina Sędziejowice

Skomentuj [ 0 ]
15:00, 10.06.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET