Czwartek, 19 września 2019 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Podaj zmianę - razem wybiegnijmy z depresji

W dniu 6 czerwca 2019 r. żołnierze 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego wzięli udział w najdłuższym charytatywny biegu sztafetowym w Polsce.

Bieg „Podaj zmianę - razem wybiegnijmy z depresji” rozpoczął się 4 czerwca na Kasprowym Wierchu, a zakończy 8 czerwca na Helu. Cała trasa obejmuje około 900 kilometrów i jest podzielonych na ponad 100 mniejszy odcinków.
 
Do inicjatywy dołączyło sześcioro biegaczy z łaskiej bazy, którzy wspólnie z profesjonalnymi biegaczami oraz Mają Włoszczowska przebiegli dystans 10 km. Cały dochód z zapisów zostanie przekazany Stowarzyszeniu Aktywnie Przeciwko Depresji.
 
Problem depresji nie jest obcy w wojsku. Stres bojowy może powodować różne problemy psychiczne – od klasycznego PTSD, przez różne formy zaburzeń lękowych, lękowo-depresyjnych, reakcji depresyjnych, zaburzeń snu, zachowania i emocji.
 
Najnowsze badania pokazują, że bieganie i aktywność fizyczna zmniejszają ryzyko depresji oraz wspomagają jej leczenie. Sztafetę przez całą Polskę, z południa na północ, prowadzi grupa znanych lekkoatletów i pasjonatów biegania.

 

Źródło: 32 BLT

Skomentuj [ 0 ]
16:00, 10.06.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET