Czwartek, 19 września 2019 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Sportowcy czytają dzieciom

W związku z akcją „Cała Polska czyta dzieciom” w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Zalesiu odbyło się spotkanie z piłkarzami ze Zduńskowolskiego Klubu Sportowego Gatta Active, które zorganizowała dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Marzanna Wiśniewska

przy współudziale nauczycielki, Patrycji Glinkowskiej.

Ideą tej akcji jest to, aby każdego roku czytały dla dzieci osoby różnych zawodów. W tym roku byli to sportowcy. Miło nam było gościć trenera zespołu- Marcina Stanisławskiego oraz trzech zawodników- Adama Miłosińskiego, Mateusza Olczaka i Arkadiusza Szybczyńskiego.

Gościem specjalnym imprezy był Wiktor Glinkowski, czternastolatek, lekkoatleta, który ma na swoim koncie już kilka medali w skoku wzwyż. To on zaprezentował się jako pierwszy, pokazał nam strój lekkoatlety oraz opowiadał o ciężkich treningach i sukcesach w nauce, którymi sportowiec też musi się wykazać.

Gość zdobył szczególne uznanie dzieci. Podziwem i uznaniem cieszyli się również pozostali sportowcy, którzy opowiadali o swoich sukcesach( otrzymali tytuł „Mistrza Polski” w 2016 roku, a następnie wicemistrza) oraz wyjaśnili tajniki gry w futsal, opisywali treningi i przygotowania do gry. Kolejnym punktem spotkania było czytanie, młodsze dzieci wysłuchały „Bajki o tym, jak Krzyś pomógł rodzicom odzyskać czas”, a starsi uczniowie zapoznali się z opowiadaniem W. Cesarza „Dolina jeleni” o odpowiedzialności z tomu opowiadań „Gorzka czekolada”. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali zaprezentowanych utworów. Na koniec odbył się krótki trening z udziałem sportowców, rozgrzewka, żonglowanie piłką, strzały do bramki. Spotkanie było bardzo udane, mimo złej pogody humory wszystkim dopisywały.

W podobnym składzie odwiedziliśmy sąsiednią szkołę, w której pracuje pani Patrycja, Niepubliczną Szkołę Podstawową we Wrzeszczewicach. Przebieg spotkania był podobny. Udało się nawet rozegrać mecz futsalu pomiędzy zawodnikami Gatty i uczniami miejscowej szkoły. Z pewnością był to niezapomniany dzień dla wszystkich uczniów, świetne połączenie sportu i czytania.

 

Źródło: GBP

Skomentuj [ 0 ]
13:20, 11.06.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET