Czwartek, 19 września 2019 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Buczek

Wędkarstwo to piękne hobby, świeże powietrze, słońce, woda, a wszystko uwieńczone apetycznym posiłkiem z pieczonej ryby. Nic więc dziwnego, że Stowarzyszenie Wędkarzy Gminy Buczek liczy już 40 osób, w tym 7 chłopców i 2 dziewczyny w wieku szkolnym.

Zbiorniki rekreacyjne w Buczku w weekend mają praktycznie zajęte prawie wszystkie stanowiska, w dni powszednie łowi się tylko na drugim stawie.

Wędkarze sami dbają o zarybienie zbiorników, uporządkowaniu terenu wokół stawów, ochronę przed kłusownictwem.

W niedzielę 9.06. już od wczesnych godzin porannych 25 wędkarzy rywalizowało w zawodach wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Buczek w trzech kategoriach junior, senior- męskich i kat. kobiet. Wprawdzie w tej ostatniej kategorii wystartowała tylko Monika Marynowska ze szkoły w Buczku, jednakże była solidnie dopingowana przez rodziców dumnych z hobby córki.

W kategorii juniorów najlepiej zaprezentowali się Hubert Świtała, który złowił 1,650 kg ryb, Rękiewicz Kacper -1,080 kg ryb i Adrian Świtała- 875 g ryb, którzy oprócz pucharów i dyplomów otrzymali też od Pana Wójta Bronisława Węglewskiego drobne upominki rzeczowe, a nawet prywatnie wójt wręczył laureatom tej kategorii nagrody finansowe.

W kategorii seniorskiej pierwsze miejsce przypada Włodzimierzowi Ratajczykowi, który złowił 4,395 kg ryb, drugie miejsce zajął Stanisław Badziak – 3,270 kg ryb, a trzecie Włodzimierz Małańczak -2,830 kg ryb, wszyscy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe .

Zawody przebiegły w miłej, koleżeńskiej atmosferze, a po wręczeniu nagród Pan Wójt Bronisław Węglewski podziękował wędkarzom za udział w zawodach, pogratulował zwycięzcom, a wszystkim życzył sukcesów w połowach i życiu osobistym.

 

Źródło: Gmina Buczek

Skomentuj [ 0 ]
18:20, 14.06.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET