Wtorek, 15 października 2019 r., imieniny Jadwigi, Teresy, Zoriana

Zróbmy wszystko aby ta mapa nie stała się czarna

18 czerwca 2019 roku, na Torze Łódź ,Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zorganizowała brifing prasowy poświęcony ogólnopolskiemu projektowi związanemu z bezpieczeństwem drogowym podczas wakacji.

Od 19 czerwca 2019 roku rusza specjalna MAPA WYPADKÓW ŚMIERTELNYCH w Polsce. To jak będzie wyglądać pod koniec wakacji zależy od każdego uczestnika ruchu. Podczas wakacji 2018 roku na terenie Polski doszło do 592 wypadków śmiertelnych. Położenie woj. łódzkiego w centrum kraju gdzie przecinają się główne szklaki komunikacyjne a podczas letniego wypoczynku ruch jest szczególnie natężony niestety sprzyja powstawaniu zdarzeń drogowych. W wakacje 2019 doszło na naszym terenie do 41 wypadków śmiertelnych.

Uruchomiona od 19 czerwca MAPA , która obejmować będzie  wakacje 2019 roku jest na starcie letniego wypoczynku wolna od punktów wskazujących wypadki śmiertelne. To jak będzie wyglądała na początku września zależy od każdego z nas. Każdej doby nanoszone będą wypadki śmiertelne , do których dojdzie w Polsce. Te z ostatniego dnia będą pokazywać się na czerwono, po dobie staną się czarnymi punktami na mapie kraju.

Podczas tego letniego projektu będziemy także obalać mity i potwierdzać fakty dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pierwszym z nich jest to, że przy dobrych warunkach atmosferycznych dochodzi do mniejszej liczby wypadków. Niestety to nieprawda. Do 70-80% wypadków dochodzi przy słonecznej pogodzie, bez opadów, w porze dziennej. Wakacje to nie czas odpoczynku od odpowiedzialności i wyobraźni.

Do brifingu doszło na Torze Łódź, który właśnie w wakacje /w każdy wakacyjny  poniedziałek / uruchamia bezpłatne szkolenia technik jazdy. Inicjatywę tę KWP w Łodzi objęła patronatem. Podczas szkoleń uczestnicy zapoznają się w teorii i praktyce z technikami skrętu, hamowania i omijania awaryjnego oraz zjawiska poślizgu bocznego. Zajęcia prowadzą licencjonowani instruktorzy Akademii Bezpiecznej Jazdy Tor Łódź z wykorzystaniem nitki toru i płyt poślizgowych samochodami uczestników. 

 

Źródło: KWP Łódź

Skomentuj [ 0 ]
12:35, 19.06.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET