Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Bieg „Widawa na Piątkę”

W dniu 16 czerwca 2019 roku odbył się w Widawie bieg uliczny o nazwie „Widawa na Piątkę”. Impreza ta została włączona do prestiżowego cyklu 8 biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

Cykl ten jest współfinansowany z budżetu województwa łódzkiego, a realizowany w ramach projektu „Biegnij w Łódzkie – w 80 kilometrów dookoła łódzkiego”

Podczas widawskiego biegu zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 5 km, składającą się z dwóch 2,5-kilometrowych pętli wiodących ulicami „Rynek Kościuszki” oraz ulicą Sieradzką. Trasa biegu otrzymała, po dokonaniu stosownych pomiarów przez uprawnionego specjalistę, Atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki co oznacza min. że uzyskane wyniki podczas biegu są uznawane jako oficjalne do wszelkich rankingów.

Głównym organizatorem biegu był Uczniowski Klub Sportowy „Libero” Widawa we współpracy z Wójtem Gminy Widawa Michałem Włodarczykiem, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Widawie i Stowarzyszeniem Rajsport Active z Sieradza. W organizację biegu włączyła się też grupa wolontariuszy na czele z Zarządem UKS -u i druhami OSP z Gminy Widawa. Na organizację tego jednego z największych wydarzeń sportowych w historii Widawy UKS „Libero” otrzymał dotację z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach otwartego konkursu ofert na kwotę 28 tyś. zł. W imprezie wzięło udział prawie 300 zawodników z całego województwa łódzkiego, z czego ponad 200 w biegu głównym.

Zwycięzcą biegu głównego został Łukasz Wojnicki z Kutna, który 5-kilometrową trasę pokonał w czasie 16 minut i 40 sekund. Pozostałe miejsca na podium zajęli Michał Podębski i Sylwester Rębacz. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła mieszkanka Bełchatowa Sylwia Hałaczkiewicz, za która uplasowały się kolejno Katarzyna Ostojska oraz Arleta Matysiak. Najszybszym mieszkańcem naszej gminy okazał się Artur Wieczorek z Chociwia, a mieszkanką Magdalena Olejnik z Widawy. Przeprowadzono również dekoracje najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, piękne medale, posiłek i napoje, a zdobywcy 3 pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach okazałe puchary i nagrody rzeczowe. Na szczególne słowa uznania zasługuje P. Karolina Goździewicz, która pomimo ograniczeń wynikających z poruszania się na wózku pokonała całą trasę w czasie 32 minuty i 11 sekund, wyprzedzając wielu pełnosprawnych biegaczy. Ceremonii dekoracji dokonał Wójt Gminy Widawa Michał Włodarczyk wraz z Posłem na Sejm RP Krzysztofem Ciebiadą.

Liczymy, że „Widawa na Piątkę” stanie się cykliczną imprezą biegową, dzięki której nasi mieszkańcy w jeszcze większym stopniu „złapią biegowego bakcyla”. Organizatorzy biegu - widawscy wuefiści: Mirosław Szkudlarek i Kamil Sowała już zaczynają myśleć o przyszłorocznej edycji.

Tekst: Mirosław Szkudlarek

Źródło: Gmina Widawa

11:00, 20.06.2019 r.