Piątek, 18 października 2019 r., imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła

Informacja GOPS - Program 500+, Dobry Start

Informuję, iż od 1 lipca 2019 roku rozpoczynamy przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do: świadczeń wychowawczych Rodzina 500+, świadczenia Dobry Start 300+, świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

W lipcu wnioski można złożyć elektronicznie poprzez system bankowości elektronicznej, Emp@tię oraz PUE ZUS. Natomiast od 1 sierpnia będzie można złożyć wniosek drogą tradycyjną tj. papierowo.

Druki wniosków będziemy wydawać po 20 lipca br.

Warto pamiętać, że złożenie wniosku do końca września gwarantuje rodzinom wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Złożenie wniosku w okresie lipiec-sierpień 2019 r. oznacza, że świadczenie z wyrównaniem od lipca zostanie wypłacone najpóźniej do 31 października. Złożenie wniosku we wrześniu daje gwarancję wypłacenia świadczenia, z wyrównaniem od lipca, najpóźniej do 30 listopada. Uwaga, jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.

Co jeszcze się zmieni?

Wprowadzony zostanie szczególny 3-miesięczny terminu – liczony od dnia urodzenia dziecka – na złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze na nowonarodzone dziecko. Złożenie wniosku w tym czasie będzie gwarantowało przyznanie świadczenia z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka. Dzisiaj rodzice mają na to 1 miesiąc.

Od 1 lipca wejdzie w życie również rozwiązanie pozwalające na przyznanie – z zachowaniem ciągłości – świadczenia wychowawczego drugiemu z rodziców dziecka w przypadku śmierci rodzica, któremu świadczenie zostało przyznane (lub który zmarł przed rozpatrzeniem złożonego wniosku). Dzisiaj w takiej sytuacji z dniem śmierci jednego z rodziców prawo do przyznanego świadczenia wygasa, gdyż jest to świadczenie osobiste, niezbywalne i niepodlegające dziedziczeniu.

 

Od 1 sierpnia do 31 października 2019r. ulegną zmianie godziny pracy Ośrodka Pomocy Społecznej:

- poniedziałek od 7,00 do 17,00,

- wtorek 7,00 do 15,00,

- środa 7,00 do 17,00,

- czwartek 7,00 do 15,00

- piątek – dzień bez przyjęć interesantów

 

Tel. 43 677-36-99 lub 724-01-09-09

Adres:  gops@wodzierady.pl

/-/ Ewa Podębska

GOPS Wodzierady

Skomentuj [ 0 ]
10:35, 21.06.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET