Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

III edycja Biegu Leśnego w Teodorach- wyniki

W niedzielę 30 czerwca br. odbył się III Leśny Bieg w Teodorach, patronat nad którym objął Starosta Łaski Piotr Wołosz. Pomimo wielkiego upału na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników.

W III edycja Leśnego Biegu w Teodorach, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, stanęło ponad 800 zawodników, którzy rywalizowali na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Organizatorem imprezy jak w ubiegłym roku była firma Rajsport Active z Sieradza oraz sołectwo Teodory. Imprezę rozpoczął bieg rodzinny na dystansie 800 m, w którym uczestniczyły dzieci do lat 16 wraz ze swoimi opiekunami. Każdy uczestnik na mecie otrzymał pamiątkowy medal.

Po biegu rodzinnym na starcie stanęli zawodnicy rywalizujący na dystansie 5 oraz 10 km. Trasa biegów głównych, wiodła przez ciężki i piaszczysty odcinek, w 95 procentach przez teren leśny.
Na starcie biegu OPEN na 10 km stanął również DANIEL Sałagacki, pracownik Starostwa Powiatowego w Łasku, który na co dzień zajmuje się pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych w wydziale inwestycji. Pomimo żaru lejącego się z nieba oraz mocnej obsadzie kategorii M40, Daniel z czasem 00:47:48 stanął na najniższym stopniu podium.

Bieg Leśny w Teodorach ukończyło 539 zawodników.

– Gratuluję wszystkim uczestnikom dzisiejszego biegu, nie tylko tym którzy stanęli na podium ale wszystkim, którzy zdecydowali się na bieg w takiej temperaturze. Udowodnili, że ich pasji nic nie jest w stanie zatrzymać, nawet blisko 40 – stopniowy upał. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację biegu, bo tylko dzięki Wam, z roku na rok Bieg Leśny w Teodorach staję się coraz bardziej popularny. Widząc uśmiech na twarzach zawodników biorących udział w zawodach, gwarantuje że na wsparcie Starostwa Powiatowego w Łasku zawsze możecie liczyć – skomentował Starosta Łaski Piotr Wołosz.