Wtorek, 22 października 2019 r., imieniny Halki, Kordiana, Kordelii

Kolejna inwestycja poprawiająca sieć drogową w gminie Buczek

Gmina ogłosiła przetarg na wykonanie zadania  Przebudowa drogi gminnej nr 103115 E Buczek – Józefatów. Zadanie to zostanie objęte dofinansowaniem z Funduszu Dróg  Samorządowych Przyznana przez Łódzki Urząd  Wojewódzki.

Koszt przewidzianych do wykonana robót na drodze o długości 1,97 km wynosi około 1,63 mln zł. Realizowany projekt jest ważnym elementem w układzie drogowym gminy.

W ramach przebudowy drogi na odcinku 1,32 km jezdnia zostanie wzmocniona geosiatką, warstwą wyrównawczą masy asfaltowej i nakładką o grubości do 4 cm. Jezdnia ulegnie poszerzeniu o pas 150 cm wykonany z kostki brukowej. Szerokość jezdni będzie na tym odcinku wynosić 5,3 m.

Na odcinku 0,65 km przebiegającym od zjazdu z drogi wojewódzkiej 443 warstwa asfaltu zostanie wzmocniona nakładką o grubości do 4 cm, wybudowane wyniesione przejście dla pieszych o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa w pobliżu szkoły w Buczku, wyregulowane zostaną studnie kanalizacyjne i wodociągowe. Wprowadzone zostanie nowe oznakowanie pionowe poziome drogi.

Realizowana inwestycja będzie ważnym elementem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz czynnikiem podnoszącym atrakcyjność gospodarczą terenu. Ułatwi dojazd do pracy mieszkańców gminy Buczek oraz zapewni pośrednio dogodny dojazd do Ośrodka Zdrowia, Urzędu Gminy w Buczku, kościoła czy apteki. Dzięki realizacji inwestycji zapewniony zostanie dogodny dojazd autobusów dowożących okoliczne dzieci do szkół w Buczku.

W przypadku ewentualnego zablokowania dróg wojewódzkich 483 lub 484 na skutek nieszczęśliwego zdarzenia drogowego, wypadku, katastrofy droga gminna 103115E stanowić będzie dogodny objazd .Będzie również drogę ewakuacyjną w obszarze bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Będzie używana w tzw. sytuacjach awaryjnych.

Zakończenie przebudowy planowane jest na 30 października 2019 r.

 

Źródło: Gmina Buczek

Skomentuj [ 1 ]
15:40, 09.07.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Kazik @ 08:29, 13.07.2019r. IP: *.*.156.180

Wasze komentarze
mek @ 22:33, 09.07.2019r. IP: *.*.156.208
Zawsze panowała opinia że wójt Buczku kładzie nacisk na jakość dróg, a we wsi Maury-ca (droga prowadząca na lotnisko) dziura na dziurze i takie głębokie że stwarzają za-grożenie. Ktoś jednak nie wytrzymał i wielkimi białymi literami napisał ZWOLNIJ ZA-CZYNA SIĘ GMINA BUCZEK. Super pomysł gratulacje dla pomysłodawcy. Panie Bronku mieszkańcy Buczku równierz jeżdzą tą drogą.Może na tle tamtego napisu strzeli sobie Pan zdjęcie.
Zuzia @ 06:27, 10.07.2019r. IP: *.*.155.199
Tą jakość to widać przy zamkniętym placu zabaw za orlikiem w Buczku. Co było przy-czyną zamknięcia .Gdzie dzieci podczas wakacji mają się bawić.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET