Wtorek, 22 października 2019 r., imieniny Halki, Kordiana, Kordelii

Kolejne wakacyjne dni w Bałuczu

Odbyły się warsztaty Savoir-vivre przy stole – z konsumpcją „potraw”. Ale wcześniej uczyliśmy się składania serwetek, bo „gdy się ładnie dekoruje, potrawa lepiej smakuje”. Omawialiśmy układ sztućców na talerzu „Symbole przy stole czyli czytamy symbolami”.

Były scenki improwizowane, gdzie dzieci wdrażały się w role np. pogodynek. Było kilka wariantów integracyjnych zabaw ruchowych, które wywoływały dużo radości i śmiechu….. Mieliśmy nawet małą wystawę prac plastycznych utalentowanej artystycznie dziewczynki.🎨

⛱Następny dzień obfitował w prace zdobnicze i kreatywne…. Powstały piękne sznury korali oraz koralikowe formy plastyczne prasowane żelazkiem. Powstawały także mega kolorowe prace z pianki kreatywnej… Dzieci uczyły się operować sznurkami, ćwicząc na „przewlekance”. Były popularne malowanki wodne, wycinanki przestrzenne, plastelinowe formy, łamigłówki, zabawy lalkami, zabawy ruchowe i planszogranie.

🌼W ostatnim dniu Aktywnych Wakacji wyruszyliśmy w plener. Rozkoszując się lodami, udaliśmy się ścieżkami polnymi na przepiękną, leśną polanę. Tam biwakowaliśmy podziwiając otaczającą nas przyrodę, a także podjadaliśmy smakołyki….. 🦅🦆Chcieliśmy przez lornetkę podglądać ptaki, ale niestety, ptaki milkną już w lipcu i nie było słychać ich donośnych śpiewów, a bynajmniej do nas nie dobiegały….. Ale mieliśmy książkę o polskich ptakach i poznaliśmy różne ptasie ciekawostki.

📚📖📚Czytaliśmy również książkę o wakacyjnych przygodach. Było trochę zimno, ale daliśmy radę przytulając się do ciepłych kocyków. Leśny Czas szybko mijał i niestety musieliśmy wracać. W bibliotece uczestnicy otrzymali małe upominki.🎁
Zadowolone dzieci już czekają na kolejne wakacje…..😊👧😃👦

➡️Wszystkie działania w ramach „Aktywne Wakacje 2019” zrealizowano ze środków finansowych Gminy Łask.

Dziękujemy‼️

 

Źródło: Biblioteka Publiczna Łask

Skomentuj [ 0 ]
12:35, 10.07.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET