Wtorek, 15 października 2019 r., imieniny Jadwigi, Teresy, Zoriana

Zaproszenie na wystawę fotografii pt. "Przyroda w obiektywie Andrzeja Dębkowskiego"

Zapraszamy do Galerii pod Korabiem na wystawę fotografii pt. "Przyroda w obiektywie Andrzeja Dębkowskiego". Ekspozycja dostępna do końca wakacji.

Andrzej Dębkowski - poeta, krytyk literacki, publicysta, eseista, dziennikarz i wydawca. Autor szkiców i esejów krytycznolitera ckich. Urodził się w 1961 roku w Zelowie, gdzie mieszka do dzisiaj.
Studiował w Wyższej Szkole Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Jest absolwentem Państwowego Studium Oświaty i Kultury Dorosłych w Warszawie. Redaktor naczelny „Gazety Kulturalnej”. Od 1997 roku należy do Związku Literatów Polskich, gdzie jest członkiem Zarządu Głównego ZLP.


Współzałożyciel Klubu Literackiego „OD-NOWA” w Bełchatowie. Współpracował z takimi pismami, jak: „Wiadomości”, „Wieści Zelowskie”, „Nowiny Bełchatowskie”, „Piotrkowski Informator Kulturalny”, kwartalnik kulturalny „Siódma Prowincja”, „Kalejdoskop”, „Iskra”.


Debiutował w 1988 roku w miesięczniku „Do Przodu”. Publikował swoje wiersze, m.in.: w „Wiadomościach Kulturalnych”, „Okolicy Poetów”, „Gazecie Kulturalnej”, „Literackiej Polsce” oraz w ponad stu krajowych i zagranicznych antologiach i almanachach.


Jest laureatem kilkudziesięciu konkursów literackich, wielu nagród i wyróżnień. Jego wiersze tłumaczono m.in. na język włoski, czeski, litewski, ukraiński, wietnamski, esperanto i ukazały się drukiem w największych pismach literackich w Czechach, Rosji, na Węgrzech i na Litwie.


Jego dodatkową pasją od wielu lat jest FOTOGRAFIA, której poświęca wiele czasu. Tematyka prac obejmuje głównie przyrodę, ale tworzy także portrety m.in. literatów. Wystawiał swoje prace na wielu wystawach w domach kultury i bibliotekach – w Bełchatowie, Zelowie, Polanicy i Łasku.

 

Źródło: Biblioteka Publiczna w Łasku

Skomentuj [ 0 ]
08:15, 15.07.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET