Czwartek, 18 kwietnia 2024 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Pogotowie Reporterskie

Wiktoria Wróbel z medalem mistrzostw Europy

W czeskiej Ostrawie rozegrano w dniach 6-16 lipca 2019r. Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Europy Kadetów (do lat 15) i Juniorów (do lat 18) w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 49 reprezentacji narodowych ( około 600 zawodników i zawodniczek).

W turnieju drużynowym najlepiej wypadły nasze kadetki, który ukończyly mistrzostwa na piątym miejscu. Polska reprezentacja w składzie: Wiktoria Wróbel (13 lat), Ilona Sztwiertnia (15), Anna Brzyska (14) oraz Anna Kubiak(15) w fazie grupowej odniosła dwa zwycięstwa oraz jedną porażkę i zakwalifikowała się do turnieju głównego (16 drużyn). O awans do ćwierćfinału nasze kadetki pokonały Greczynki 3:0 a następnie o półfinał uległy Niemkom 0:3. W walce o miejsca 5-8 nasze reprezentantki pokonały kolejno Białoruś i Ukrainę po 3:1.

Największą niespodzianką mistrzostw było zdobycie medalu przez nasze mistrzynie kraju w grze podwójnej – W. Wróbel/I. Sztwiertnia. Polska para, która była rozstawiona w deblu z nr 14 wyeliminowała kolejno: Dominikę Wiltschkovą/Adriannę Illasową (SVK) 3:1, Ines Gonealves/ Matilda Pinto (POR), w III rundzie parę nr 4 – Anna Hursey(WAL)/Helena Sommerowa (CZE) 3:2, a w ćwierćfinale debel hiszpański Elvira Rad/Jana Rierta 3:2. W walce o finał nasze tenisistki uległy 3:0 Svetłana Dmitrienko/ Anastasia Beresnewa (RUS).

Zdobycie przez młodziczkę medalu w mistrzostwach Europy kadetek jest ogromnym sukcesem byłej wychowanki LTSR Buczek/ ŁTSR Łask i jej trenera Longina Wróbla (tata Wiktorii). To w historii polskiego tenisa stołowego kobiet wydarzenie bez precedensu.

Przypomnijmy, że utalentowna buczkowianka dwa miesiące wcześniej została podwójną złotą medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (singiel i debel).