Niedziela, 15 grudnia 2019 r., imieniny Niny, Celiny, Krystiany

Smaki Sycanowa

Gmina Buczek pozyskała środki finansowe na realizację projektu grantowego w sołectwie Sycanów pn.: „Smaki Sycanowa. Cztery pory roku z ziemniakami i truskawką w roli głównej”. Projekt realizowany będzie w terminie od sierpnia do października 2019 roku.

Całkowita wartość zadania wynosi 12.500zł. Projekt współfinansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego, wkład własny gminy Buczek to 2.500zł. Grant z Sycanowa to jeden z trzech realizowanych już w gminie Buczek.                                                          

Projekt pn.: „Smaki Sycanowa. Cztery pory roku z ziemniakami i truskawką w roli głównej” ma na celu zintegrowanie społeczności lokalnej i łączenie pokoleń w ramach rozwijania umiejętności kulinarnych. Wspólna praca podczas warsztatów kulinarnych, a następnie prezentacja dorobku przyczyni się do wymiany doświadczeń, nawiązywania bezpośrednich kontaktów. Działania te pozwolą na rozwijanie aktywności kulinarnej, integracji społeczności lokalnej, zainteresowanie okolicznej ludności tradycyjnymi produktami. Planowane jest zorganizowanie warsztatów kulinarnych tematycznych związanych z truskawką i ziemniakiem.  Ważnym elementem projektu jest zakup wyposażenia do świetlicy wiejskie w Sycanowie (w tym zakup stołów, krzeseł, zastawy kuchennej).

 

Źródło: Gmina Buczek

Skomentuj [ 0 ]
11:00, 10.08.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji      

Najnowsze komentarze

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET