Niedziela, 15 grudnia 2019 r., imieniny Niny, Celiny, Krystiany

Chroń swoje mienie podczas urlopu - złodzieje nie mają wakacji!

Bezpieczeństwo jednoznacznie kojarzy się z porządkiem, spokojem oraz zdolnością do zorganizowanego i szybkiego reagowania wobec wszelkich naruszeń prawa i właśnie dlatego policjanci z Łasku przypominają i apelują o przezorność

w przypadkach, kiedy wychodzimy lub wyjeżdżamy z domu. Mamy okres wakacyjny, urlopowy, więc powinniśmy zrobić wszystko, żeby ograniczyć do minimum włamania do domów czy kradzieże naszego mienia z mieszkań. Zachowajmy 100 % ostrożności.

Na zabezpieczenie naszych domów, czy innego wartościowego mienia wpływa wiele czynników. Podstawowym czynnikiem jest szybkie wykrycie zagrożenia i właściwe zabezpieczenie. Pomimo wysokich sankcji karnych jakie grożą za kradzież bądź kradzież z włamaniem, złodzieje nie zaprzestają swojej przestępczej działalności. Dlatego warto zastanowić się, czy we właściwy sposób dbamy o zabezpieczenie  naszego majątku. Policjanci z łaskiej policji apelują o rozwagę i radzą, jak nie dać się okraść.

Nasze domy lub mieszkania, w których gromadzimy dorobek naszego życia, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Do kradzieży najczęściej dochodzi podczas urlopów, okresów świątecznych, długich weekendów bądź gdy jesteśmy w pracy. Zdarzają się też przypadki, że złodziej wykorzystuje sen domowników. Pora dnia nie ma dla niego większego znaczenia. Amatorzy cudzych rzeczy mają bardzo dobre rozeznanie, wiedzą gdzie pracujemy oraz  jakie mamy zwyczaje. Ofiarami przestępców często stają się osoby, które są roztargnione, ufne oraz te, które straty cennych przedmiotów tłumaczą brakiem czasu na właściwe ich zabezpieczanie. Wystarczy chwila nieuwagi, byś stracił swój dobytek.

Oto kilka wskazówek jak zminimalizować zagrożenie

*Jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym:

- zabezpiecz go poprzez okratowanie okien piwnic, tarasów i drzwi balkonowych, zwłaszcza tych z tyłu budynku;
- nie zapomnij o zabezpieczeniu drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, poprzez które łatwo można dostać się do domu;
- zadbaj o oświetlenie ciemnych obszarów wokół domu oraz garaży wolnostojących. Złodziej nie lubi światła, a wyższy rachunek z nawiązką zrekompensuje Ci wzrost poczucia bezpieczeństwa.
- zapisz numery fabryczne wartościowych przedmiotów (komputer, telewizor, kamera, spawarka, silnik, wiertarka, szlifierka, inne urządzenia elektryczne itp.), oznakuj je w indywidualny, trwały sposób, niewidoczny dla złodzieja; sporządź listę, a jeżeli to możliwe, również dokumentację fotograficzną cennych przedmiotów (biżuteria, antyki, cenne obrazy, stare zegarki itp.) – w przypadku kradzieży zwiększy to znacznie szansę ich odzyskania
 

*Jeżeli mieszkasz w mieszkaniu:

- wyposaż drzwi do mieszkania w odpowiednie zamki patentowe – wykazy tych zamków posiadają firmy ubezpieczeniowe i specjalistyczne sklepy;
- doskonałym zabezpieczeniem jest system alarmowy;
- w drzwiach zamontuj również zabezpieczenie przeciwwyważeniowe;
- w mieszkaniach w bloku warto jest obić blachą standardowe drzwi, zastąpić je drzwiami z drewna lub zamontować drugie dodatkowe drzwi;
- dbaj o to, aby zawsze działało oświetlenie przed drzwiami wejściowymi – włamywacz unika miejsc oświetlonych;
- mieszkania na parterze i najniższych piętrach są najbardziej narażone na włamanie przez drzwi balkonowe – warto pomyśleć o zamontowaniu w nich dobrych klamek (pojawiły się w sprzedaży klamki zamykane na klucz) lub chociaż zwykłych zasuwek;
- doskonałym zabezpieczeniem są domofony, jednak pamiętaj, aby za pomocą domofonu nie otwierać drzwi obcym, wpajaj tę zasadę również innym.
 

*Poznaj swojego sąsiada:

Dobrze znający się i zorganizowani sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom, i kradzieżom. Porozmawiaj z Twoim sąsiadem o bezpieczeństwie w Waszym miejscu zamieszkania, ustalcie jak zachować „sąsiedzką czujność”:

 

*Poinformuj Policję gdy:

- zauważysz cokolwiek, co wzbudzi Twój niepokój w miejscu zamieszkania,
- usłyszysz hałasy w mieszkaniu sąsiada, a wiesz, że mieszkańcy wyjechali,
- zobaczysz nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu,
- zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, na ulicy lub na parkingu,

Jeżeli zauważysz coś niepokojącego REAGUJ I POWIADOM Policję dzwoniąc na numer 997 lub 112. Telefony alarmowe są do Twojej dyspozycji.

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 3 ]
17:00, 10.08.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

rts @ 13:47, 12.08.2019r. IP: *.*.214.194

Ja również apeluję do łaskiej policji i przypominam jej o wykonywaniu swoich obowiązków. Czy naprawdę wasza niemoc jest tak porażająca, że nie potraficie dać sobie rady z kierowcami notorycznie parkującymi na trawnikach na Batorego i Przylesiu? To są wykroczenia i policja powinna na to reagować ale patrole mają to gdzieś. Jesli ktoś z "funkcjonariuszy", który potrafi czytać to proszę o przekazanie tego przełożonym. Macie stać na straży prawa a nie być pośmiewiskiem w mieście, z którym nikt się nie liczy.

Piotr @ 17:57, 12.08.2019r. IP: *.*.105.238

Wszyscy pamiętamy ministra - idi*tę który stwierdził, że nie może być mowy o zasadzie "mój dom jest moją twierdzą". Niestety żyjemy w czasach gdy nie ma szacunku dla cudzego zdrowia i życia, a co dopiero dla mienia. Państwo wręcz w patologiczny sposób broni prawa złodziei, bandytów, jednocześnie surowo ograniczając możliwości ochrony życia, zdrowia i mienia przez ofiary przestępstw!
Także panowie policjanci pie****nie typu zrób to czy tamto są jak porady emeryta mówiącego nie chodź do lasu to może cię nie napadną. Gdybyśmy żyli w normalnym kraju to taki złodziej mialby pięknie amputowaną dłoń i więcej nie pomyślałby o jakiejkolwiek kradzieży, a liczba kradzieży spadłaby niemalże do 0!!! Można sie tylko domyślać że musicie to pisać bo tak kazała wam jaśnie komenda główna która miłuje tego typu pie**oły nie mające większego sensu ani znaczenia.

Wiesniak @ 19:28, 12.08.2019r. IP: *.*.175.237

Piotr:
Idąc Twoim tropem rozumowania, kierowcy, który przekroczył prędkość, nóżkę powinni amputować...
A cudzołożnikom ...
:)

A skoro wyznajesz zasadę "mój dom jest moją twierdzą" to zapoznaj się chociaż z definicją słowa "twierdza", to może zrozumiesz, że powyższy artykuł ma sens ...

Pzd.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji      

Najnowsze komentarze

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET