Niedziela, 17 listopada 2019 r., imieniny Grzegorza, Salomei, Elżbiety

Budowa oczyszczalni ścieków w Łasku coraz bliżej końca

W dniu 10 września dostarczono przewracarki do suszarni osadu, które odpowiedzialne będą za przegarnianie i suszenie osadu ograniczając uciążliwość "zapachową" oczyszczalni do minimum ułatwiając i zmniejszając znacznie koszty utylizacji tego odpadu

Ze względu na dodatkowe prace, które nie przewidziane były w projekcie a które są niezbędne do prawidłowej pracy obiektu nieznacznie zostanie wydłużony okres na ukończenie kontraktu z terminem 29 listopada tego roku oraz wzrostem kosztów o 200 tys zł.

Skala inwestycji (łączna wartość kontraktu 44,5 mln zł) dofinansowanej ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020 którą realizuje firma Unibep S.A. robi ogromne wrażenie i już wkrótce pozwoli aglomeracji Łaskiej na oczyszczanie ścieków oraz zagospodarowanie osadu ściekowego zgodnie z przepisami oraz obecnie obowiązującymi standardami w zakresie ochrony otaczającego Nas środowiska naturalnego. Właśnie tak pozyskane środki z Unii Europejskiej zmieniają naszą oczyszczalnię.

 

Źródło: MPWiK

Skomentuj [ 0 ]
08:30, 11.09.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji      

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET