Sobota, 21 września 2019 r., imieniny Jonasza, Mateusza, Hipolita

Dożynki gminno-parafialne we Wrzeszczewicach (zdjęcia)

(fot. UM)

W minioną niedzielę odbyły się dożynki gminno-parafialne we Wrzeszczewicach. Uroczystość rozpoczęła msza święta, którą odprawił proboszcz miejscowej parafii ks. Tomasz Kubik. Podczas przemówień okolicznościowych wielokrotnie dziękowano rolnikom za ich ciężką i ofiarną pracę.

Pamiętajmy, że ten rok jest szczególnie trudny, a to za sprawą suszy, która dotknęła całą Polskę. W części obrzędowej, starościna dożynek Agnieszka Nowak oraz starosta dożynek Mariusz Bonikowski przekazali gospodarzom uroczystości burmistrzowi Łasku Gabrielowi Szkudlarkowi i wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej w Łasku Stanisławowi Kołodziejskiemu chleb wypieczony z mąki z tegorocznych zbiorów. Następnie przedstawiciele sołectw wręczyli gościom dożynkowe kosze. Wybrano także ten najpiękniejszy, który decyzją jury trafił do rąk gospodarzy święta plonów.

Na odwiedzających dożynkową imprezę czekały warsztaty rękodzieła z zakresu sieradzkiego haftu ręcznego, wyroby regionalne, stoiska gastronomiczne, a dla najmłodszych wesołe miasteczko. Na scenie mogliśmy podziwiać występy podopiecznych ŁDK, jego filii w Kolumnie oraz dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej we Wrzeszczewicach. Wieczór upłynął na zabawie tanecznej z zespołem Paradise.

 

Zobacz zdjęcia:

Dożynki gminno-parafialne we Wrzeszczewicach

 

 

Źródło: UM

Skomentuj [ 2 ]
14:35, 11.09.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Judas @ 23:05, 12.09.2019r. IP: *.*.17.176

Tam trwała kampania wyborcza pisdzielstwa.

ewa @ 00:24, 13.09.2019r. IP: *.*.154.131

i prostak Ciebiada też iest

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET