Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Pogotowie Reporterskie

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy upamiętniającej Mirosława Bogusa

Tablicę pamiątkową odsłonili- Robert Bartosik, przewodniczący Rady Miasta, Ireneusz Nowakowski prezes ŁSM i żona M. Bogus.
Tablicę pamiątkową odsłonili- Robert Bartosik, przewodniczący Rady Miasta, Ireneusz Nowakowski prezes ŁSM i żona M. Bogus.
(fot. T. K)

 

Dziś uroczyście odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą postać Mirosława Bogusa, jednego z założycieli i długoletniego prezesa Łaskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jego imieniem i nazwiskiem nazwano też ulicę.

Uchwałą Rady Miejskiej z dnia 29 czerwca 2011 jedna z ulic w osiedlu Sobieskiego otrzymała nazwę imieniem Mirosława Bogusa – współzałożyciela i długoletniego Prezesa Zarządu Łaskiej Spółdzielni Mieszkaniowej . Na uroczystości symbolicznego odsłonięcia tablicy informacyjnej z nazwą ulicy na budynku administracji osiedla Sobieskiego przy ulicy Jana Pawła II 6a przybyły władze miasta i powiatu, członkowie zarządu ŁSM, rodzina i mieszkańcy miasta.

 

- Wszystkie osiedla spółdzielcze, które są w naszym mieście wybudowano za prezesa Bogusa, cały Łask- powiedział Andrzej Kasprzak, jeden z mieszkańców. Jako człowiek był do bólu uczciwy i przyzwoity. Skutki tego widzimy do dnia dzisiejszego- bo w naszej spółdzielni nie ma żadnych afer, procesów czy szeptań po kątach. Teraz rządzą ludzie, których prezes Bogus wychował po ojcowsku, wszystko jest klarowne, czyste i prowadzone uczciwie. A taki sposób doceniamy my, mieszkańcy- w dzisiejszych czasach to ewenement- dodał Kasprzak. Niektórzy posłowie, czy politycy mogliby brać przykład z prezesa Bogusa.

 

 

Pamiątkową tablicę ufundowała Łaska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Skomentuj [ 2 ]
11:46, 19.11.2011 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Krzysiek @ 23:19, 21.11.2011r. IP: *.*.84.211

Pominę kwestię samego pomysłu umieszczenia tablicy zbyt mało znałem Pana Bogusa i nie znam jego osiągnięć, natomiast zamieszczona fotografia pokazuje, że sama uroczystość odsłonięcia była żenująca. Pan Bartosik szarpie wstęgę zza jakiegoś płotu z zaciekawieniem przygląda mu się jakaś Pani a trzeci i ostatni uczestnik tej wzniosłej chwili zdaje się na widok motającego się ze wstęgo Bartosika uciekać z tego miejsca. Po prostu żenada.

KAA @ 12:00, 22.11.2011r. IP: *.*.115.43

Ależ tam było ze czterdzieści osób , które nie zmieściłyby się pod tablicą. Niestety Krzysiu, nieobecni nie mają racji...

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.