Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Pogotowie Reporterskie

Nasza interwencja - gdzie są kosze na śmieci

Kilka tygodni temu poruszaliśmy na naszych łamach problem braku koszy na śmieci na terenie Łasku. Po licznych sygnałach od Państwa, rozmawialiśmy wtedy z Janiną Kosman zastępcą burmistrza. Na szczęście nie było to ostatnie zdanie magistratu. W kwestii koszy wypowiedział się niedawno Burmistrz Miasta Gabriel Szkudlarek. I jest światełko w tunelu.

Przypomnijmy, jaką odpowiedź uzyskaliśmy od Janiny Kosman:

 

Zobacz: tekst artykułu z listopada

 

Problem nadal nie jest rozwiązany, dostajemy emaile w sprawie braku śmietniczek, więc zwróciliśmy się już bezpośrednio do Burmistrza Miasta Łask.

 

- Różne są teorie na temat koszy na śmiecie przy chodnikach - powiedział Burmistrz Łasku. Swego czasu stało ich sporo, ale po doświadczeniach ze śmieciami z gospodarstw domowych, większość z nich zlikwidowaliśmy. Teraz o czystość przy sklepach dbają ich zarządcy, właściciele. Jednak widzę, że problem jest poważny i w niedługim czasie zastanowimy się, jak go można rozwiązać.

 

Sprawą brakujących koszy na śmiecie Gabriel Szkudlarek obiecał się zająć w marcu. Możliwe, że miasto zakupi kosze innego rodzaju, wielkością i kształtem uniemożliwiające wrzucanie worków z odpadami domowymi.

 

Liczymy na pozytywny finał naszej interwencji.

 

Skomentuj [ 5 ]
07:21, 02.02.2012 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Cezary @ 09:34, 02.02.2012r. IP: *.*.3.52

jasne - jak nie można znaleźć normalnego rozwiązania - to likwidować!
niedługo "nie będzie niczego"

a podatek "śmieciowy" wprowadzić?

katarzyna @ 10:30, 02.02.2012r. IP: *.*.210.47

Inny rodzaj koszy nie zmieni stytuacji, worki z odpadami z domów bedą stawiane przy pojemnikach. Jestem właścicielką domu w rynku i po likwidacji koszy mam zdecydowanie mniej pracy ze sprzątaniem chodnika - wory rozwlekały psy, papierki, opakowania po jogurtach walały sie wszedzie , obecnie sporadycznie leży chusteczka hig.
Stawianie kubłów nawet najestetyczniejszch mentalności nie zmieni, fleja pozostanie fleją.

marzena @ 21:53, 02.02.2012r. IP: *.*.159.123

ja powiem krotko w naszej miescince to mieszka hołota a nie normalnie zdyscyplinowani ludzie rozwalaja wszystko wiec nawet jesli by te owe kosze bylo młodziez rozwali wszystko jak było z przystankami szczegolnie przy gimnazjum numer 1 n zniszczyli wszystko wandale

Andrzej @ 04:29, 03.02.2012r. IP: *.*.232.130

25.01 krajowa rada adwokacka podała jakie prawo obowiązywać bedzie od 26 stycznia w sprawie ACTA. Za pobranie filmu z np: torrenty grozi kara do 3 lat wiezienia za udostepnienie tego pliku czyli tzw seedowanie bo jest to nazwane
rozpowszechnianiem do lat 5 jednak sądy będą mogły odstąpić od aresztu jeśli zapłacimy kare za nielegalne pobranie z sieci filmów czy muzyki{PIRACTWO}. Za pobranie 1 pliku muzyki kara 3 złotych za film 8 złotych + koszty sądowe. W sumie nie jest to duża kwota lecz policząc ile filmów i muzyki ściągamy w miesiącu suma mała nie będzie.Jak zwykle rząd jnformuje nas dzien przed wejciem prawa w zycie.Ciekawe kiedy usłyszymy w mediach a raczej szybciej dowiemy sie z internetu o pierwszych przypadkach aresztowań kub karania grzywną. Pozdrawiam /skopiuj ten komentarz i dodaj gdzie się da by każdy mógł się dowiedzieć jaka jest prawda/ UWAGA! Porozumienie ACTA nie tylko wprowadza cenzurę internetu jaka dotychczas była tylko w Chinach i daje rządowi i korporacjom możliwość zatrzymania i uciszenia bez dowodów każdego kto jest dla nich niewygodny. To porozumienie zakazuje wszystkich zamienników markowych produktów. Np. nie będzie zamienników drogich części samochodowych, tonerów do drukarek, ubrań i wielu innych... pomyślcie o ile pieniędzy więcej będzie trzeba przez to wydać, a to dopiero początek. Nie będzie też zamienników drogich leków (płać kupę kasy korporacjom albo umieraj). A najgorsza jest ochrona patentów na organizmy genetycznie modyfikowane (obecnie większość kukurydzy, soi, a także świń jest genetycznie modyfikowana). Wkrótce korporacje doprowadzą do wyginięcia naturalnych upraw (pyłki roślin genetycznie modyfikowanych przenoszą się na uprawy naturalne i mieszają z nimi swoje geny, w ten sposób rolnik, który nawet nie chciał siać GMO ma już takie rośliny na swoim polu i musi płacić korporacjom za licencje). W ten sposób w ciągu kilku lat korporacje przejmą kontrolę nad wszystkimi uprawami, a potem będą mogły dowolnie podnosić ceny nasion (przez ACTA rolnik traci prawo zatrzymania części nasion na następny wysiew). Domyślacie się już co się wtedy stanie...? Zapamiętajcie datę 26 lutego 2012, bo to początek nowej epoki. Witamy w NWO! /skopiuj ten komentarz i dodaj gdzie się da by każdy mógł się dowiedzieć jaka jest prawda/ ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz.U. z 2003 r. Nr 57, poz. 507). Rozdział 8, Art. 63. 1. Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod REFERENDUM z INICJATYWY OBYWATELI, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500 000 osób mających prawo udziału w referendum. A więc zbieramy podpisy pod referendum. To MY zadecydujemy o ACTA a nie rząd.

Ten Typ @ 13:44, 03.02.2012r. IP: *.*.159.76

Dobre pytanie - gdzie są kosze na śmieci?
Prosty przykład: Kupujemy zapiekankę na przeciwko policji i jeżeli mamy ochotę skonsumować ją po drodze, to papierek po niej wyrzucimy dopiero w okolicach szpitala/batorego.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.