Sobota, 20 kwietnia 2019 r., imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii

Kajakarze z Lichawy

35 osób wzięło udział w pierwszym spływie kajakowym zorganizowanym dla mieszkańców Lichawy. I chociaż wśród płynących byli goście z Łodzi, a nawet Warszawy to spotkanie doskonale zintegrowało uczestników. Humory dopisywały nawet kiedy wiele razy lądowano w pięknej, ale chłodnej Grabi.

Spływ rozpoczął się w Marzeninie, metę wyznaczono w miejscowości Grabia. To kilka kilometrów i kilka godzin wisłowania. Czasem niełatwe koryto, z przewróconymi konarami drzew, niewielkimi spadami, sprawiało, że nie wystarczyło wsiąść i płynąć ale trzeba było walczyć z niespodziankami.

 

- Większość kajaków zaliczyła „przewrotkę”, ale było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy. A właśnie o zabawę, a także pokazanie naszej pięknej rzeki, malowniczej okolicy chodziło. Dzisiaj nawet mieszkańcy rzadko spacerują nad rzeką i zapominają jak piękne mamy tu miejsca - mówi Dariusz Cieślak, pomysłodawca i organizator spływu.

 

Po "zaliczeniu" spływu wszyscy uczestnicy spotkali się na ognisku, gdzie każdy opowiadał o swoich perypetiach.

- To była fajna przygoda. Cieszę się,że tyle osób wzięło w niej udział. Wielu pomogło przy organizacji, a szefostwo zakładu wędliniarskiego w Lichawie zadbało o prowiant na ogniskoczy autobus, który zawiózł nas na start. Było super i już myślimy nad kolejną inicjatywą - mówi Cieślak.

 

Skomentuj [ 3 ]
12:37, 13.08.2012 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Kozel @ 18:49, 13.08.2012r. IP: *.*.95.232

To w Lichawie takie wodospady są? Nieźle :)

Jo @ 09:39, 14.08.2012r. IP: *.*.5.137

Płynąłem tam kiedys. fajna trasa. duzo zakretow i przeniosek. polecam rowniez!

el_doomo @ 14:14, 20.08.2012r. IP: *.*.174.218

jeszcze trochę to na takim zadupiu będziecie się dziać więcej niż w sedziejowicach

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.