Piątek, 18 października 2019 r., imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła

Zdaniem burmistrza: o kanonizacji, patriotyzmie i rynku

 

W każdym wydaniu Panoramy Łaskiej, pisma samorządowców, burmistrz miasta Gabriel Szkudlarek odnosi się do aktualnych wydarzeń i sytuacji w naszym mieście. Tekst artykułu publikujemy w całości.

Kwiecień i maj obfitowały w ważne wydarzenia: epokowe – jak kanonizacja, czy okresowe - jak święta państwowe, a także te związane z zagospodarowaniem zrewitalizowanego rynku.

 


KANONIZACJA
27 kwietnia przeżywaliśmy wspólnie kanonizację Jana Pawła II. Warto pamiętać, że św. Jan Paweł II to Honorowy Obywatel Łasku. Skoro przed laty Rada Miejska Łasku nadała ten tytuł papieżowi Polakowi, nakłada to na naszą społeczność pewne obowiązki. Dlatego podjąłem decyzję, informując o tym wcześniej Radę Miejską, o wynajęciu ekranu umożliwiającego wspólny udział w uroczystości. Następnego dnia „Dziennik Łódzki” informował: „ W Łasku około 300 mieszkań - ców oglądało kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII na telebimie, ustawionym w centrum miasta, tuż przed łaską kolegiatą. /.../ Ci, którzy przybyli, w skupieniu śledzili przebieg uroczystości, a po jej zakończeniu nie ukrywali zadowolenia, że tak doniosłe wydarzenie mogli śledzić wspólnie ”. Wie - lu uważa JP II za najwybitniejszego Polaka. Osobiście daleki jestem od takich wartościowań, bo trudno porównać zasługi bohaterów, ważnych Polaków, którzy działali w różnych sferach - kultury, wiary, nauki, polityki, walki o niepodległość. Niemniej jednak warto odnotować, że red. P. Kraśko zakończył Wiadomości TVP1 w dniu kanonizacji stwierdzeniem, które niemal dokładnie cytuję: są narody, które długo by się zastanawia - ły, kto z rodaków był tym najwybitniejszym, komu zawdzięczają najwięcej. My, Polacy nie mamy się nad czym zastanawiać. Oto od - powiedź . W tym miejscu pokazano zdjęcia z pielgrzymek św. Jana Pawła II.

 


GŁOS Z DALEKA
„Szanowni mieszkańcy Łasku. Byłem tutaj gościnnie na uroczystości związanej z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja jak i dzień wcześniej - z okazji Święta Flagi RP. Jestem pod ogromnym wrażeniem za - równo przemówień Pana Burmistrza i Pana Starosty powiatu łaskiego tak bardzo nawiązujących do obecnych wydarzeń, zagrożeń ale także szans. Jednak jestem zawiedziony tym, że nie wszystkie reprezentacje głównych sił politycznych RP złożyły kwiaty pod pomnikiem, byłby to wyraz jedności na szczeblu lokalnym, troski o wolność, mimo różnic, występujących przecież w każdym demokratycznym kraju. O tę wolność walczyli nasi przodkowie, nie zmarnujmy jej tym razem, ponieważ sytuacja za naszą wschodnią granicą jest dramatyczna, powinniśmy jako Polacy się zjednoczyć, pomimo dramatów, trudnej sytuacji pojedynczych rodzin, obywateli, niesprawiedliwości. Może my jako obywatele powinniśmy wychowywać młodych ludzi w bardziej patriotycznym klimacie, podobnie jak to było w czasach II RP, jeszcze mamy czas. Wiem, że jesteśmy w NATO, w UE, ale też powinniśmy liczyć na siebie. Jako rodzi - ce wpajajmy naszej latorośli wartości takie jak Ojczyzna, jak tożsamość narodowa i zwyczajnie rozmawiajmy z naszymi dziećmi na te tematy. Nie tylko o tym, co dziś w promocji w jakiejś sieci handlowej. Przestawmy się na wyższe wartości Niestety mam wrażenie, że istnieją jakieś siły, które nas chcą podzielić. Zjednoczmy się jednak mimo różnic w poglądach, myślę, że to jest oczekiwanie tych, którzy przed nami walczyli o to, byśmy np. teraz mieli wolność słowa, to było ich marzenie, którego nie dane było im doczekać. Bardzo podobało mi się przedstawienie w ŁDK i podzielam zdanie poprzednika, że mimo zajęć, tremy młodzież w każde święto państwowe wystawia zawsze jakąś nową sztukę. Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam .”

„To co mi teraz przychodzi do głowy odnośnie nauki patriotyzmu to taka praca u podstaw, umacnianie roli rodziny, integracja w jej ramach, a nie zaś życie niby razem a osobno. Rodzina jest kolebką patriotyzmu, wpajanie młodym ludziom, że nie jest czymś właściwym niszczenie własności wspólnej, znieważanie flagi państwowej, konieczna jest nauka szacunku dla własności wspólnej, choćby potępianie dewastacji mienia zgodnie z prostą zasadą „nie Twoje - nie ruszaj ”.

To głos Pana Jarosława z woj. warmiń - sko-mazurskiego skopiowany z laskonline - 38 latka. Jego słowa czynię swoimi słowami, bo z nimi w pełni się identyfikuję. Dlatego właśnie organizujemy wiele uroczystości patriotycznych, ukazujących niebywałe poświęcenie naszych przodków walczących dla Polski. Dziękuję Panu Jarosławowi, także dlatego, że ukazał realia w sposób dla mnie niemożliwy bez narażenia się na złośliwości paru prześmiewców. Rozważmy, proszę, głos naszego gościa tak mądry i prawdziwy, bo czyż nie „ istnieją jakieś siły które chcą nas podzielić ”?

Państwa goszczących Pana Jarosława bardzo proszę o kontakt w celu przesłania gościowi pamiątki.

 


NAGRODA ZA REWITALIZACJĘ RYNKU
Dziś oficjalnie otrzymaliśmy nagrodę honorową Towarzystwa Urbanistów Polskich Oddział w Łodzi w konkursie na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w woj. łódzkim w r. 2013. Wręczono także 3 wyróżnienia. Łącznie do konkursu w kategorii przestrzeń zrewitalizowana zgłoszono 13 inwestycji. To dla mnie z oczywistych powodów ogromna radość. W uzasadnieniu napisano m. in.: „ Wielofunkcyjność założenia umożliwia łatwą aranżację przestrzeni do interdyscyplinarnych potrzeb społecznych ”. Właśnie, w Łodzi fachowcy to dostrzegli, a w Łasku?

Cytat skopiowany z laskonline: „ Co do jego konfiguracji i użyteczności (chodzi o rynek - przypisek G.S.) w mojej opinii to totalna porażka. Nie ma miejsca na wielokrotnie wywoływane tzw. ogródki piwne czy kawowe , nie ma jak zlokalizować WC, nie ma miejsca na stoliki ”.

Bez komentarza, tylko fakty.

Podczas prac ziemnych wykonano przyłącza wodne i kanalizacyjne na płycie rynku. Studzienki zabezpieczono deklami, ale nie było to jakieś szczególne maskowanie uniemożliwiające ich lokalizację nawet przez niefachowca. Bez dostępu do toalety nie uzyska się zgody na prowadzenie ogródka. Ona oczywiście jest. Dodatkowo w godzinach pracy Punktu Informacji Turystycznej można skorzystać za zwyczajową odpłatnością z toalety w muzeum. Wyposażenie ogródka jest tymczasowe, wkrótce „festynowe” stoliki i ławki zastąpi nowe wyposażenie, określone w odpowiednich decyzjach burmistrza. A czyż muszę przekonywać, że miejsce na stoliki jest. Zakończmy jednak odmiennym wpisem:

„Szkoda że nie zgodziliśmy się jak było w pierwszym projekcie żeby rynek był bez ruchu pojazdów. Rynek bez aut to by był rynek , ale brawo wreszcie coś się rusza w tym miasteczku. I nie marudzić na Burmistrza więcej, tylko wybierać go ponownie a będzie jeszcze fajniej w naszym mieście coraz więcej ludzi tak myśli”.

Panu Kornikowi i coraz większej ilości ludzi tak myślących dziękuję. Ach, byłbym zapomniał - dziękuję za znakomity pomysł Panu wożącemu w pogodne dni bryczką dzieci wokół naszego pięknego rynku.


12 maja 2014 r. Gabriel Szkudlarek


PS. A jednak warto było. Warto było rynek rewitalizować choćby dla radosnego, czarnowłosego Janka, którego następnego dnia wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej obserwowaliśmy, a który jak przysłowiowa iskierka pomykał przez kilkadziesiąt minut na łyżworolkach w towarzystwie dziewczynki na rowerku. Warto było także dla tych wszystkich dzieci przy fontannach.


Źródło: Panorama Łaska

 

Skomentuj [ 43 ]
12:54, 30.05.2014 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Czepialski @ 14:00, 30.05.2014r. IP: *.*.80.111

Cudne pienia, ale może trochę konkretów!!! Cóż to nasz JP.II zrobił dla Polaków oprócz tego, że był papieżem? Raczej to za jego rządów podpisaliśmy konkordat za który płacimy niewyobrażalne pieniądze i długo jeszcze będziemy płacić. To za jego rządów pod dywan zamiatało się wszelkiego rodzaju afery bankowe i pedofilskie. I tak naprawdę, to był tylko najbardziej rozpoznawalnym polakiem w świecie! Na żadnych pielgrzymkach nie podkreślał, że jest z Polski, tylko, że jest sługą bożym.Tak, że proszę o konkrety!

sylwester gawron @ 15:14, 30.05.2014r. IP: *.*.18.129

Takimi konkretami, jak Czepialski podał, kończy się dyskusję i chęć wypowiedzenia, zanim się jeszcze cokolwiek zaczęło...
A szkoda, bo burmistrz pisze sensownie i wartościowo, tylko żeby to dostrzec trzeba się uwolnić od niechęci i złości wdrukowanej wobec niego przez osoby nie mogące się pogodzić, że zabrał im koryto...

Pit @ 15:16, 30.05.2014r. IP: *.*.142.140

@Czepialski - był tak długo papieżem bo nie tykał g...na. Nie jeden jego poprzednik stracił szybko życie bo chciał zmieniać system. To że zamiatał pod dywan afery to była oznaka raczej instynktu samozachowawczego - a co z jego osobistych notatek zostało spalone to się nie dowiemy.

Czepialski @ 15:28, 30.05.2014r. IP: *.*.80.111

@Pit---I dlatego Go świętym zrobili, dlatego, że goowna nie ruszał!

szerszeń @ 16:12, 30.05.2014r. IP: *.*.16.164

Czepialski @

A czy ty kiedyś słuchałeś co mówił JP II?

k @ 16:20, 30.05.2014r. IP: *.*.79.58

Ja słuchałem. Mówił miedzy innymi aby nie stawiać go ponad Bogiem, pomników nie wznosić, nie idealizować, bo jest tylko pokornym sługą Bożym. I co? Pomniki z gliny, kamienia, drewna, masła, mydła i licho wie czego jeszcze. Obrazki, balonik, telebimy, gadżeciki. Papież wisi, stoi, leży, wygina się i pełza. O to prosił? Chyba nie. Wykorzystywany do czego się dał, łącznie z kampanią wyborczą. O tym mówił?

szerszeń @ 17:17, 30.05.2014r. IP: *.*.16.164

To chyba nie jego wina, że ludzie są jacy są... I w większości ludzie nie zrozumieli tego co mówił czy pisał. A szkoda...

Mariusz @ 20:34, 30.05.2014r. IP: *.*.165.184

Dlaczego ja jako ateista mam fundować trzystu stetryczałym moherom oglądanie kanonizacji jakiegoś faceta w sukience? Może trzeba było referendum zrobić w tej sprawie?

k @ 20:43, 30.05.2014r. IP: *.*.79.58

A kto ci Mariusz wcisnął taka ciemnotę, że trzystu? Było co najwyżej 45 osób. Popatrz na zdjęcia

Zuzia @ 20:53, 30.05.2014r. IP: *.*.16.212

Gawron Ty chyba upadłeś na dziób, nie broń tak burmistrza! To że zabrał niektórym koryto to my wiemy i przystawił do niego całą swoją rodzinę.

Janina @ 21:41, 30.05.2014r. IP: *.*.221.68

Sylwek Gawron widzi źdźbło w oczach grupy osób związanych ze starostą, a nie widzi belki w oczach osób związanych z burmistrzem!!! W swoim oku belki też nie widzi! Jak starosta da pracę komuś z PSL, to jest gangsterem, ale jak burmistrz załatwi pracę swojej żonie, to Gawron pisze na Facebooku, że niby nie wie, po co mu [burmistrzowi] to było, ale zaraz go broni i dodaje, że inni robią o wiele gorsze rzeczy. I to jest sprawiedliwość, Panie Sylwestrze?!

muza @ 21:59, 30.05.2014r. IP: *.*.102.47

Jak miło pojawił się Sylwester Gawron,myślałem że siedzi w Brukseli i zarabia w euro.

Janina @ 22:07, 30.05.2014r. IP: *.*.221.68

Sylwester Gawron siedzi co najwyżej na emeryturze :P

Hanka @ 22:33, 30.05.2014r. IP: *.*.59.22

Na emeryturze? A ile ma lat?
PS. Jedna wrona drugiej wronie dała po ogonie

kedar @ 23:39, 30.05.2014r. IP: *.*.158.195

Pan burmistrz cytując moją wypowiedź wywołał mnie do tablicy. Więc spełnię jego oczekiwania.
Moje uwagi co do kształtu rynku odnosiły się do braku miejsca na ogródki od strony kamienic, pan burmistrz próbuje wybrnąć z sytuacji fundując mieszkańcom Łasku jeden ogródek. Ok, a co z możliwością rozruszania rynku. Powiem tak, w cywilizowanych miastach robi się tak , że zwiększa się powierzchnię od strony kamienic aby dać możliwość właścicielom zmiany profilu usług. Gdyby nie moje uwagi nikt by w urzędzie nie zwrócił uwagi na bezmyślnie wykonane otoczenie drzew w rynku(kamienie), pękniętych płyt marmurowych na etapie wykończenia, beznadziejnie zaprojektowanych fontannach (pamiętne koryta). Teraz słyszę, że pan burmistrz wyda zarządzenie normujące wygląd ogródka w rynku. (wcześniej napisałem , że wygląda jak wiejskie ławeczki pod remizą), osobiście nic nie mam do wsi. A czemu pan burmistrz nie zrobił tego przez dwa lata budowy? Brakło pomyślunku???? Myślenia perspektywicznego??? Co nam mieszkańcom po tym, że jakieś stowarzyszenia wyróżni projekt urbanistyczny rynku, jak dla mieszkańców nie daje on możliwości rozwoju. Względy estetyczne są ważne ale nie mogą one grać pierwszych skrzypiec. Nawiążę jeszcze do spotkania burmistrza z mieszkańcami, jak myślicie, dla czego tak niewielu mieszkańców przyszło na to spotkanie?

nn @ 07:40, 31.05.2014r. IP: *.*.215.48

Do kedar,bo oprócz tego ,że jest przystojny i uprzejmy to i tak nic nie zmieni.

Gofer @ 11:50, 31.05.2014r. IP: *.*.87.187

nn @ 07:40, 31.05.2014r. Co do aparycji Burmistrza nie będę się wypowiadał ( nie moja działka ) ale jak słyszę że jest uprzejmy to mi się krew burzy, uprzejmy jest , owszem, jak się mówi i działa po Jego myśli, lecz w momencie zadania Mu niewygodnego pytania, lub wszczęcia działań niezgodnych z Jego linią rozumowania zmienia się diametralnie i pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

k @ 13:23, 31.05.2014r. IP: *.*.79.58

Niestety nieobecni wybrali brak prawa głosu. Teraz każda próba krytykowania decyzji władzy kwitowana będzie przypomnieniem, iż mieliście szansę na dyskusję, ale nie przyszliście, wiec po cóż pretensje.
I w sumie racja. Było przyjść. Jednego Pan Burmistrz może i usadzi, ale kilkorga mających wspólny problem i cel - wątpię. Tylko konsekwencji potrzeba. W sumie spotkanie, jak spotkanie, informacje były, szansa wypowiedzi była, wpływ jaki mieszkańcy mają wiemy jaki jest.

Do szerszeń @ 19:10, 31.05.2014r. IP: *.*.131.24

Jako osoba kreująca się na "wszystko-wiedzącego najlepiej",odpowiedz dlaczego podwykonawcom autostrat się nie płaci za wykonane usługi,zmusza się ich do bankrutctwa?

szerszeń @ 21:56, 31.05.2014r. IP: *.*.16.164

To musisz się już spytać wykonawcy który nie płaci podwykonawcom... Jeżeli to oszust to powinien zgnić w więzieniu... Tu masz rację, jest z tym problem i nie łatwo jest go rozwiązać. Chcemy wszystko budować na raz i czasami za szybko. Przez to wygrywają przetargi różni dziwni jegomoście i później niestety dochodzi do przekrętów. A na tym najbardziej i najczęściej cierpią ci na dole... Trzeba uprościć bezwzględnie przepisy, aby wszystko było bardziej przejrzyste, a na tym polu wszyscy już polegli. I ci co teraz rządzą i ci co rządzili wcześniej niestety. Tu jest masa jeszcze do zrobienia w tej kwestii!

Pit @ 22:03, 31.05.2014r. IP: *.*.233.240

Przepisy nie będą uproszczone bo wtedy nie będzie można brać w łapę za przetargi a że niestety ludzie u władzi sobie sporo liczą to i dla podwykonawców pieniążków już niestety nie starcza.

do PIT @ 22:37, 31.05.2014r. IP: *.*.123.253

Szkoda tych podwykonawców,bo odwalają najgorszą robotę,a cwaniaki spijaja śmietankę i nabijają sobie kieszenie kasą cięzko pracujących ludzi. Widać jest przyzwolenie od góry na takie praktyki skoro się tak dzieje.

Pit @ 23:50, 31.05.2014r. IP: *.*.233.240

@do PIT - a myślisz że w innych dziedzinach tak nie jest? Dla przykładu możesz sobie zakupić licznik który będzie naliczał tylko jakiś % realnego zużycia prądu - ale to jest kosztowne bo w łapę trzeba dać każdemu od zwykłego montera do dyrektora. Elektrownia niby nie państwowa ale ma takie same mechanizmy działania.
Jest tylko jeden sposób na wyeliminowanie łapówek - zlikwidowanie całkowicie takiej możliwości. Przy czym oczywiście będzie to bardzo trudne bo setki milionów/miliardy to nie są małe pieniądze i ludzkie życie przy takich kwotach niewiele znaczy :(

zuzia @ 00:17, 01.06.2014r. IP: *.*.16.212

@ do Gofera - zgadzam się z wypowiedzią jest to całkowita prawda. Lubi tylko przechwalać się, a przecież to jest praca Pana Burmistrza, bierze za to wynagrodzenie i to nie małe.

inko @ 10:36, 01.06.2014r. IP: *.*.35.79

Bardzo modne jest być teraz celebrytą i lansować się wszedzie,tylko nie o to chodzi w zarzadzaniu miastem.

Rozalia @ 11:04, 01.06.2014r. IP: *.*.131.173

Burmistrz na końcu pisze: "Warto było także dla tych wszystkich dzieci przy fontannach.", tylko, jak piszom stałe bywalce tego forum, do fontann sikajom!

Do Rozalia @ 11:17, 01.06.2014r. IP: *.*.35.79

Jak na pęcherz ciśnie to nie ma mocnych,siura się gdzie można.

Gabriel @ 09:50, 02.06.2014r. IP: *.*.194.99

1.Ubolewać, że burmistrz spotkał się z mieszkańcami może tylko ten kto sam boi się zorganizować takie spotkanie, albo ten komu takie spotkanie psuje wizerunek niedostępnego burmistrza.
2.Dziennikarz poważnej gazety doliczył się 300 osób na kanonizacji, Pani która nie brała udziału co najwyżej 45. Cieszę się, że choć raz spełniłem oczekiwania tej Pani tak przeciwnej budowaniu pomników. Pewien pan bardzo chciał rzeźbić "pięknego papieża" do rynku. Propozycji nie przyjąłem.
3. Gratuluję Panu T. umiejętności czytania ze zrozumieniem. Wszelka polemika traci sens przy takim ładunku "obiektywizmu". Jeżeli da łby się Pan zap[rosić na piwo, chętnie to uczynię. Pana trójka dzieci też miałaby się gdzie pobawić. Wszystkich pozdrawiam.
Gabriel Szkudlarek

sylwester gawron @ 17:17, 02.06.2014r. IP: *.*.18.129

Nie poszli anonimowi krytycy, malkontenci i wszystkowiedzący komentujący na laskonline na spotkanie z burmistrzem do ŁDK, to burmistrz przyszedł do nich na laskonline. I co? Cisza...

Gofer @ 18:37, 02.06.2014r. IP: *.*.229.107

Nie Panie Sylwestrze, tylko nie każdy ma możliwość biegania po forach w godzinach pracy, tak jak ten niby burmistrz ( piszę niby gdyż jakoś nie chce mi się wierzyć by to faktycznie On to pisał) A jeżeli to faktycznie burmistrz się tak zabawia w godzinach pracy, to ponowię wątek ze spotkania, czemu zignorował głosy mieszkańców Kolumny w sprawie budynku dworca, dla Łasku tak a dla Kolumny znowu ochłapy.

sylwester gawron @ 20:58, 02.06.2014r. IP: *.*.18.129

No właśnie, pytanie czy Gofer kłamie, czy został przez kogoś wprowadzony w błąd i czy w ogóle był na spotkaniu? Otóż sprawa wygląda tak, że burmistrz umówił się z przedstawicielami Zielonej Kolumny na wspólny wyjazd i analizę sytuacji dotyczącej ewentualnego wykorzystania dworca w Kolumnie. Tak więc sprawa jest otwarta, ale niektórzy tego by nie chcieli...
Gofer, już jest dawno po godzinach pracy, a tutaj nadal cisza, brak komentarzy i chęci polemiki z G. Szkudlarkiem, z wyjątkiem tej jednej fałszywej informacji...

lucksm @ 21:23, 02.06.2014r. IP: *.*.33.26

Witam Państwa.
Na początek wielkie gratulacje dla G. Szkudlarka za ogromną odwagę. Nie pierwszy raz pokazał że ma klasę i charyzmę!!!
Co do kedara to osobiście uważam, że należało się! Nikt bezkarnie nie może w takiej ilości obrażać innej osoby.
Co do godziny komentarza to odpisał Burmistrz (więc w godzinach swojej pracy mieszkańcowi).
Inną sprawą jest frekwencja. Jest taka ponieważ w Naszym Mieście utarło się, że potrafimy tylko narzekać co widać w komentarzach na tym portalu. Więcej zaangażowania życzę wszyskim...
Pozdrawiam i czekam na krytykę...

do kedar @ 21:36, 02.06.2014r. IP: *.*.78.92

No jak nowy rynek nie daje mozliwosci rozwoju jak juz jeden ogrodek jest, a w przyszlosci moze bedzie kolejny, spokojnie.

Cytat @kedar
Teraz słyszę, że pan burmistrz wyda zarządzenie normujące wygląd ogródka w rynku. (wcześniej napisałem , że wygląda jak wiejskie ławeczki pod remizą), osobiście nic nie mam do wsi. A czemu pan burmistrz nie zrobił tego przez dwa lata budowy?

Z prostej przyczyny, juz spiesze z wyjasnieniami: tak to sie robi gdy chce sie zachecic inwestora; brak obostrzen w takiej sytuacji jest na reke zarowno inwestorowi (mozliwosc zbadania popytu bez wiekszych nakladow finansowych) jak i miastu (wieksze zainteresowanie inwestorow). Po jakims czasie, gdy inwestycja bedzie przynosila zysk inwestor sam zadba o poprawienie wygladu i komfortu ogrodka zeby przyciagnac wiecej klientow. Juz to widac, chyba jeszcze nie ukazalo sie zarzadzenie burmistrza a juz czesc stolow i lawek zostala wymieniona, postarano sie tez o troche zieleni.
Ot takie to proste, naprawde otaczajacy nas swiat nie jest zawsze az tak trudny do zrozumienia, no chyba ze ktos nie potrafi myslec. Aczkolwiek w niektorych profesjach (chyba tez w tej ktora para sie kedar) zbyt duzo myslenia nie jest zalecane. Zaznaczam ze nie chcialem nikogo urazic.

szerszeń @ 22:12, 02.06.2014r. IP: *.*.16.164

Byłem wreszcie na rynku, wypiłem piwko i stwierdzam, że jest super. Osobiście jestem bardzo zadowolony. Piwko dobre, ludzi pełno, atmosfera ok, nawet wc jest ;) Ławki też już nowe. Aż miło widzieć postęp :)

sylwester gawron @ 08:22, 03.06.2014r. IP: *.*.18.129

A ja byłem umówiony z dziećmi z Pogotowia Opiekuńczego na lody z okazji Dnia Dziecka, bo takie miały życzenie. Mieliśmy właśnie iść na rynek /wczoraj, tj. 02.06./, usiąść pod parasolami Koreba, zjeść lody, "pobrykać" przy fontannie. Wcześniej pytałem bardzo miłej dziewczyny sprzedającej w Korebie, czy nie będzie jej przeszkadzało, że nie weźmiemy nic do konsumpcji /lody z naprzeciwka/, a skorzystamy tylko z siedzeń. Nie było nie tylko problemu, ale zostaliśmy wręcz zaproszeni. Niestety, pogoda nie dopisała w poniedziałek, ale jesteśmy umówieni z dzieciakami na pierwszy słoneczny dzień...

kedar @ 13:23, 03.06.2014r. IP: *.*.11.99

Dziękuję za wyjaśnienia, miałem odczucie , że Pan burmistrz przespał sprawę. Jeszcze raz dziękuję za rzeczowe wyjaśnienie.

kedar @ 13:38, 03.06.2014r. IP: *.*.11.99

Do @luksm, a kogo niby ja obrażam? Zadaję pytania , szukam odp. To, że nie przyjmuję wszystkiego z dobrodziejstwem inwentarza i, że nie chwalę wszystkiego w myśl zasady. "nie ważne jak się robi ważne, że się robi" nie oznacza wcale, że kogoś obrażam. Mam swoje spostrzeżenia co do osoby Pana burmistrza i nie próbujcie mnie na siłę uszczęśliwiać. Jestem po prostu zawiedziony pewnym postępowaniem urzędników.
No bo ile może czekać mieszkaniec na odpowiedź od Pana burmistrza? Ja czekam już dwa lata. Ale to już nie świadczy o mnie tylko o adwersarzu.

szerszeń @ 16:16, 03.06.2014r. IP: *.*.132.77

Panie Sylwestrze, mimo to, że mieliśmy kiedyś nie miłe ze sobą "doświadczenia" , to przyznam z miłą satysfakcją, że bardzo mi się podobają ostatnio Pana komentarze. Zwłaszcza ten z dziećmi i lodami. Mam nadzieję, że pogoda kiedyś dopisze i dzieciaki będą miały wielką frajdę...:)

Do Gawrona @ 17:20, 03.06.2014r. IP: *.*.247.125

Panie Gawron. Jestem ciekaw Pana reakcji jakby taki rynek zrobił starosta i B-aG-ów P-ych ?. Znając Pana nienawiść do wszystkiego co powiatowe już byłoby zgłoszenie do prokuratury o niegospodarność. A prawda jest taka, że jest to jeden z najdroższych rynków w Polsce. Za 1/3 ceny z Łasku wyremontowano rynek w Poddębicach (100% ładniejszy). Za tą kwotę powinien być zadaszony. Ale tak się go budowało jak stadiony na Euro. Tak drogich inwestycji w Łasku jest o wiele więdcej. Ale myślę, że już niebawem będzie o tym pisało. Jeśli chodzi o spotkania z Burmistrzem to strata czasu. Są to pozorne gierki wyborcze. Plebs pokrzyczy a król Gabriel i tak zrobi po swojemu a na takim spotkaniu i coś zanegować zapamiętane zostanie do drugiego pokolenia. Najlepsze samochwalne wypowiedzi burmistrza to te, że co troche ktoś z daleka go zaczepił i tylko chwalił. Szkoda, że nie pisze ilu go ganiło za rynek i ten pseudo pomnik ( nazywany przez młodzież " Łaską Szubienicą). Pozdrawiam

borys @ 19:12, 03.06.2014r. IP: *.*.84.83

gawron daj ju spokoj i idz w zaciszu z twoim przywodca bratem jaroslawem posiedziec i pomilczec w cieniu...dobrodzieju łaskich dziejow...

Gofer @ 21:50, 03.06.2014r. IP: *.*.171.186

sylwester gawron @ 20:58, 02.06.2014r. A może to Pan panie Sylwestrze ma od swojego promotora złe informacje? Ja jestem dobrze poinformowany i nie kłamię, jak raczy Pan insynuować, Burmistrz z przedstawicielami Zielonej Kolumny się nie umawiał na żadne spotkanie, umawiał się z przedstawicielami Rady Dzielnicy i mieszkańców, tak że wypadało by się upewnić przed rzucaniem oskarżeń, by nie wyjść na oszczercę. Nie zawsze to co się od kogoś usłyszy jest zgodne z faktami.

sylwester gawron @ 08:22, 04.06.2014r. IP: *.*.18.129

Gofer "...ponowię wątek ze spotkania, czemu zignorował głosy mieszkańców Kolumny w sprawie budynku dworca,.."
Gofer "... umawiał się z przedstawicielami Rady Dzielnicy i mieszkańców,..."
No to jak, zignorował, tzn. się umówił..?

Chętnie pochwalę BGP tylko proszę podać, za co?! Ja natomiast podawałem i mogę znowu przypomnieć "zasługi" C. Gabryjączyka, jego "kulturę" i jego cichutko siedzących i podnoszących rączki wspólników z PSL, SLD, PiS i OSP/koalicjantów/...

kedar @ 12:57, 04.06.2014r. IP: *.*.11.99

Gorączka będzie się nasilała wraz ze zbliżającym się terminem wyborów, osobiście mam nadzieję, że mieszkańcy zrezygnują z ludzi którzy RM traktują jak prywatny folwark. Przecież są tam od lat. A to miasto potrzebuje świeżości i zapału. Osobiście jeśli na burmistrza będzie startował mój były nauczyciel to na pewno dostanie mój głos.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.