Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Totalna dominacja

(fot. WKS Rokitnica)

WKS Rokitnica pokonał drużynę KSu Tęcza Brodnia w derbach regionu. Wynik meczu (4:0) w pełni oddaje przebieg wydarzeń na boisku. Kibice, którzy tego dnia odwiedzili boisko w Ostrowie, ani przez moment nie mieli wątpliwości, kto tego dnia zapisze na swoje konto trzy punkty.

Gospodarze dominowali od początku meczu. Już w 5. minucie prostopadłe podanie od Szczepana Załogi wykorzystał Kamil Marczak. Napastnik ubiegł bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Już w 13. minucie padł kolejny gol. Zdobył go również Kamil Marczak, tym razem po długim podaniu od Łukasza Szczechowicza.

Goście grali tego dnia bardzo nieskładnie. Szybko tracili piłkę i nie stwarzali zagrożenia pod bramką Rafała Chmielewskiego. Dodatkowo w ich szeregi wdała się nerwowość. Już w 33. minucie jeden z zawodników Brodni obejrzał czerwoną kartkę, która była konsekwencją dwóch żółtych, otrzymanych po kompletnie bezsensownych zagraniach.

Tuż po przerwie (48. minuta), kontrolujący grę gospodarze zdobyli kolejną bramkę. Hat-tricka skompletował Kamil Marczak, który przejął piłkę zgraną przez Dominika Brajtenbacha i zdecydował się na indywidualny rajd z piłką. Zakończył go celnym strzałem. Już trzy minuty później na 4:0 podwyższył...oczywiście Kamil Marczak. Super-strzelec WKS ostatnio nie bywa drobiazgowy i konsekwentnie bombarduje bramki rywali. Tym razem napastnik uderzył celnie po kolejnym dobrym podaniu od Łukasza Szczechowicza.

Po zdobyciu przez WKS czwartego gola tempo gry wyraźnie spadło. Gospodarze nie musieli już się wysilać, za to ich przeciwnicy nadal byli totalnie bezradni. Do tego dość zdenerwowani, co zaowocowało kolejnymi czerwonymi kartkami. W 78. minucie sędzia wyrzucił piłkarza KSu za niesportowe zachowanie. W 86. minucie czerwoną kartkę obejrzał obrońca za, raczej niecelowy, ale brutalny faul.

Dzięki pewnemu zwycięstwu, WKS po raz kolejny pokazał kto jest najsilniejszy w regionie. Za tydzień formę rokitniczan sprawdzą piłkarze LZSu Rębieskie. Początek tego wyjazdowego spotkania o godzinie 16.00 (niedziela, 28 września).

Skład WKS: Chmielewski - Szczechowicz (70' Świercz), Siewierski, Kołasiński, Matusiak - Marynowski, Ozimek, Załoga, Brajtenbach (82' Jasiński), J. Marczak (80' Stawski) - K. Marczak.

Źródło: WKS Rokitnica