Dreszczowiec na zakończenie

archiwalne
archiwalne
(fot. WKS Rokitnica)

Piłkarze WKSu Rokitnica w spotkaniu z zespołem LKSu Victoria Szadek mieli mocne wejście oraz mocne nerwy. Dzięki temu udało im się wygrać 1:0.

Pierwszą minutę spotkania na boisku w Ostrowie gracze WKSu będą wspominać z uśmiechem przez dłuższy czas. Po bardzo długim, górnym podaniu od Dominika Kołasińskiego, do piłki miał dobiec Kamil Marczak. Niestety zawodnik potknął się i przewrócił sprintując po prawej flance boiska. Obrońcy gości widząc to, niesłusznie zignorowali napastnika, który podniósł się i wyprzedził ich w drodze do piłki, a następnie przelobował bramkarza strzałem czubkiem buta. Był to piękny gol na otwarcie i jak się okazało jedyny w całym meczu.

Piłkarze Victorii źle weszli w mecz, ale w całym jego trakcie udowodnili, że są silną drużyną. Spotkanie było zacięte, pełne akcji ofensywnych, spektakularnych odbiorów i chwilami ostrej gry. Piłkarze WKS uderzali często, ale nie były to strzały groźne. Gdyby w 55. minucie bramkarz Rafał Chmielewski nie wybronił świetnego uderzenia napastnika LKS z rzutu wolnego, losy meczu mogłyby potoczyć się inaczej.

W 80. minucie piłkarze z Szadku stawiali już wszystko na jedną kartę, przez co narażali się na kontry. Jedna z nich zakończyła się faulem w polu karnym na kapitalnie włączającym się do akcji ofensywnej Dominiku Brajtenbachu. Końcówka miała być jednak emocjonująca aż do ostatniej sekundy. Do jedenastki podszedł Kamil Marczak, ale posłał piłkę ponad poprzeczką.

WKS kończy rundę jesienną sieradzkiej A-klasy na czwartej pozycji, tracąc tylko punkt do swoich dzisiejszych rywali z Szadku. Dobra dyspozycja i zgranie pozwala z optymizmem spojrzeć w przyszłość, jednak każde trzy punkty trzeba podnieść z boiska po walce. Najlepiej takiej, jaką rokitniczanie zaprezentowali w dzisiejszym meczu.

Skład WKS: Chmielewski - Matusiak, Marynowski, Kołasiński, Brajtenbach (87. Stawski) - Załoga (90. Jasiński), Siewierski, J. Marczak (55. Janeczek), K. Marczak, Mikołajczyk - Sysio (70. Szczechowicz).

Źródło: WKS Rokitnica

18:27, 21.11.2014 r.