Niedziela, 23 lutego 2020 r., imieniny Damiana, Romany, Florentyna

Polskie firmy chcą być uczciwe

Ponad 370 firm z całej Polski zbadają niezależni audytorzy, którzy sprawdzą, jak przedsiębiorcy wywiązują się ze swoich zobowiązań i czy postępują uczciwie. O opinię zapytają kontrahentów. To wszystko w ramach II etapu Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

Uczciwe postępowanie w biznesie wciąż nie jest w Polsce standardem. Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” powstał, by docenić i promować tych przedsiębiorców, dla których uczciwość wobec klientów, konkurencji i pracowników,a także instytucji i społeczności lokalnej jest najwyższym dobrem i miarą sukcesu. Właśnie trwa jego XVIII edycja, w którym audytowi podda się ponad 370 firm z całego kraju, w tym 38 przedsiębiorstw z województwa łódzkiego.

 

Rzetelna weryfikacja to podstawa

Każda firma ubiegająca się o certyfikat jakości biznesu jest osobiście sprawdzana przez audytora. Przedsiębiorstwa muszą udokumentować wszystkie informacje podane w ankieciewypełnianej w I etapie Programu, a audytor może poprosić o udostępnienie informacji dodatkowych. Weryfikacji podlegają m.in. terminowość płacenia zobowiązań, przestrzeganie prawa, stan i warunki zatrudnienia, relacje z pracownikami czyrealizacja zadań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Fair Play to uczciwe i odpowiedzialne prowadzenie biznesu we wszystkich obszarach działalności firmy. To nie deklaracja, ale praktyczne, świadome działania na rzecz grup interesariuszy, z którymi na co dzień współpracujemy – podkreśla Tadeusz Szkudlarski, prezes zarządu spółki Lotos Terminale, która od wielu lat konsekwentnie poddaje się certyfikacji.

W II etapie Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” zostanie przeprowadzone badanie opinii o firmie ubiegającej się o certyfikat wśród jej kontrahentów: dostawców i klientów biznesowych. Celem wywiadu telefonicznego jest poznanie, jaką reputacją cieszy się przedsiębiorstwo i dlaczego. 

Na podstawie wyniku audytu oraz badania opinii kontrahentów Komisja Ogólnopolska Programu przygotuje rekomendacje odnośnie do przyznania certyfikatów i nagród. Ostateczną decyzję podejmie Kapituła Programu, w której co roku biorą udział wybitne osobistości świata biznesu i polityki oraz reprezentanci instytucji i organizacji wspierających przedsiębiorców.

 

Święto uczciwego biznesu

Laureatów Programu poznamy podczas Gali Finałowej, która odbędzie się w listopadzie w Warszawie. Uroczystość będzie okazją nie tylko do wręczenia tegorocznych certyfikatów, lecz także podsumowań - Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” w tym roku kończy 18 lat.

Lista tegorocznych Uczestników, opis historii Programu i jego idei oraz dotychczasowych dokonań certyfikowanych firm dostępne są na stronie www.przedsiebiorstwo.fairplay.pl

 

Skomentuj [ 0 ]
14:03, 23.09.2015 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET