Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Pogotowie Reporterskie

Łaskovia: Udany weekend młodziczek, porażki seniorek i juniorek

(fot. Łaskovia)

Ostatni weekend dla naszych zespołów zaczął się bardzo dobrze. Młodziczki zajęły pierwsze miejsce na turnieju w Ozorkowie i awansowały do grupy B. Niestety dotkliwej porażki 0:3 doznały w wyjazdowym meczu w Nowym Dworze Mazowieckim seniorki. W niedzielę swój mecz przegrały również juniorki.

Zespół młodziczek (na zdjęciu) udał się na turniej grupy C rozgrywek wojewódzkich do Ozorkowa. Dla naszych siatkarek był to debiut na tym poziomie, więc nie były faworytkami sobotnich zawodów. Łaskowianki zmierzyły się kolejno z Siatkarzem Wieluń, UKS-em Ozorków i Juvenią Rawa Mazowiecka.

Mecz z drużyną z Wielunia Łaskovia rozpoczęła od wygranej 25:19 w pierwszej partii. W secie drugim to wielunianki prowadziły przez większą część seta, jednak nasz zespół w końcówce doprowadził do remisu i zwyciężył 27:25 i 2:0 w całym spotkaniu.

Drugie starcie z gospodyniami zawodów lepiej rozpoczął UKS Ozorków. Podopieczne Małgorzaty Kuropatwy prowadziły w premierowej odsłonie już 20:16, jednak podobnie jak w drugim secie meczu z Wieluniem nasze zawodniczki odrobiły straty i zwyciężyły 25:23. W kolejnej partii łaskowianki okazały się już zdecydowanie lepsze wygrywając 25:14 i odnosząc drugie zwycięstwo w turnieju.

Dwie wygrane bez straty seta i wyniki pozostałych turniejowych meczów sprawiły, że po dwóch kolejkach spotkań nasze siatkarki były już pewne pierwszego miejsca i awansu do grupy B. W trzecim meczu z Juvenią Rawa Mazowiecka to przeciwniczki okazały się lepsze. Co prawda po gładkim zwycięstwie Juvenii w pierwszej partii w drugiej odsłonie Łaskovia prowadziła 24:20 i miała w górze kilka piłek setowych, ale to zespół z Rawy Mazowieckiej zwyciężył 30:28 i 2:0 w całym meczu. Dzięki tej wygranej Juvenia, zajęła trzecie miejsce i utrzymała się w grupie C. Drugą pozycję po zwycięstwach 2:1 z Juvenią i Siatkarzem zajął UKS Ozorków, a ostatnie czwarte miejsce skutkujące spadkiem do grupy D zajęły wielunianki.

Kolejny turniej rozgrywek wojewódzkich młodziczek zostanie rozegrany za dwa tygodnie.

4. Siatkarz Wieluń - 4 pkt - sety 3:5 - spadek do grupy D

Skład Łaskovii: Klaudia Włodarczyk, Julia Mosińska, Natalia Hajdukiewicz, Maja Szymańska, Kaja Sobolewska, Natalia Ludwisiak, Weronika Bednarek

Niestety, dotkliwej porażki w wyjazdowym meczu z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki doznały nasze seniorki. Łaskowianki po ubiegłotygodniowej wygranej z Mazovią Warszawa chciały nawiązać walkę w starciu z wyżej notowanym przeciwnikiem, choć na Mazowsze udały się osłabione brakiem kontuzjowanej Karoliny Makaruk i wciąż nieobecnej Agnieszki Chojnackiej. Niestety NOSiR udzielił Łaskovii solidnej lekcji siatkówki grając praktycznie bezbłędnie przez cały mecz i wygrywając w trzech krótkich setach.

Podopieczne Bogdana Lipowskiego pozostały na ósmym miejscu w tabeli i już w najbliższą sobotę zakończą pierwszą rundę bardzo ważnym meczem we własnej hali z BAS-em Białystok. Początek meczu w hali przy ul. Berlinga o godz. 18:00.

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - ŁMLKS Łaskovia 3:0
(25:9, 25:9, 25:7)

Skład Łaskovii: Natalia Karbowska, Paulina Czubak (4 pkt), Aleksandra Mielczarek-Błońska (3), Joanna Gruszka, Maja Lipowska (4), Agnieszka Gonerska (1), Aleksandra Pizon (libero) oraz Marta Raźniewska (3), Zuzanna Pokorska (1), Paulina Przerywacz

Wyniki pozostałych meczów 8. kolejki:

BAS Białystok - AZS UMCS Lublin 3:0 (25:18, 25:19, 25:23)
ESPES Sparta Warszawa - UKS Ósemka Siedlce 3:0 (25:20, 25:18, 25:15)
AZS AWF UKSW Warszawa - ŁKS II SAN MG13 Łódź 3:0 (25:20, 25:14, 25:18)
Bluesoft Mazovia Warszawa - GLKS Nadarzyn 3:0 (28:26, 25:20, 25:16)

W niedzielę swój ligowy mecz rozegrały również nasze juniorki. Łaskowianki podejmowały we własnej hali lidera grupy A, Budowlanych Łódź, który w tym sezonie nie zaznał jeszcze smaku porażki. Łodzianki, są brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski Juniorek sprzed roku i występują jednocześnie w rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet, a w swoim składzie mają zawodniczki znajdujące się w kadrze zespołu seniorek, grającego w Orlenlidze.

Mecz zakończył się zgodnie z przewidywaniami zwycięstwem Budowlanych 3:0, jednak łaskowianki zaprezentowały się z dobrej strony i momentami toczyły wyrównaną walkę z faworyzowanym przeciwnikiem, zwłaszcza w trzeciej partii gdzie łodziankom dopiero przy stanie 18:18 udało się odskoczyć na kilka punktów i zwyciężyć 25:20.

ŁMLKS Łaskovia - Budowlani Łódź 0:3

Skład Łaskovii: Julia Wojtaszek, Zuzanna Pokorska, Magdalena Ludwisiak, Paulina Przerywacz, Marika Grzesiak, Agata Ciok, Kinga Markiewicz (libero)

Autor/Źródło: Filip Lipowski