Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Pogotowie Reporterskie

MULKS pokonał Gruszczyce

W siód­mej kolejce sie­radz­kiej klasy A gr II, Mulks Łask podej­mo­wał dru­żynę Towa­rzy­stwa Spor­to­wego z Grusz­czyc. To już kolejny poje­dy­nek pił­kar­ski roze­grany wczorjszego dnia na łaskim CSiR. Do połu­dnia na bocz­nym boisku roze­grany został tur­niej z udzia­łem żaków tre­nera Się­bora, a na boisku głów­nym o 11.00 w 7 kolejce ligi woje­wódz­kiej tramp­ka­rzy zmie­rzyły się dru­żyny MULKSU i Widoku Skier­nie­wice.

W tur­nieju nasi mło­dzi zawod­nicy zajęli 1. miej­sce poko­nu­jąc dru­żyny z Szadku i Zduń­skiej Woli, nato­miast dru­żyna tre­nera Mary odnio­sła pierw­sze zwy­cię­stwo w lidze wygry­wa­jąc dziś z Wido­kiem 3–1. W związku ze zwy­cię­stwami junio­rów rów­nież dru­ży­nie senio­rów nie pozo­sta­wało nic innego jak zwy­cię­żyć i uda­nie zakoń­czyć sobot­nie zma­ga­nia naszych dru­żyn.Od pierw­szych minut obie dru­żyny ruszyły do ataku. Na efekty nie trzeba było cze­kać długo. Już jedna z pierw­szych akcji MULKSU lewą stroną na gola zamie­nił Domi­nik Braj­ten­bach. Była 5 minuta meczu. Kolejne to prze­waga Mulksu, który zde­cy­do­wa­nie prze­wa­żał. Szcze­gól­nie Jacek Majda spra­wiał sporo kło­po­tów obroń­com gości a w obro­nie nie dali pograć nasi rywa­lom Damian Klo­cek, Mate­usz Drąg czy Mate­usz Pabi­siak. Cza­sami jed­nak bywa tak ze, jeśli rywale sami nie dają rady to pomaga im los… Przy jed­nym z nie­groź­nych dośrod­ko­wań w pole karne nie zro­zu­mieli się Wik­tor Mar­ci­niak i Sła­wek Świą­tek i poda­nie głową zamiast w ręce bram­ka­rza tra­fiło do naszej bramki. W 23 minu­cie mamy wiec nie­spo­dzie­wane wyrów­na­nie. Ponie­waż los jed­nak bywa spra­wie­dliwy, 13 minut póź­niej samo­bój­czego gola strze­lają sobie rywale i mamy 1–1 w nie­for­tun­nie zdo­by­tych bram­kach. Nato­miast Mulks po tym golu wycho­dzi na pro­wa­dze­nie 2–1. Osie minut Bła­żej Waga wkręca w zie­mie trzech obroń­ców Mulksu i ład­nym tech­nicz­nym strza­łem podwyż­sza wynik meczu na 3–1. Z takim rezul­ta­tem scho­dzimy do szat­ni.

Druga połowę zaczy­namy rów­nież zmo­ty­wo­wani i od pierw­szych minut ruszamy do ata­ków na bramkę rywali. Stwa­rzamy sytu­acje, ale nie zamieniamy ich na bramki. Do głosu docho­dzą też goście i pomię­dzy 50 i 60 minutą stwa­rzają kilka dosko­na­łych sytu­acji do poko­na­nia naszego bram­ka­rza. Jed­nakże albo są nie­sku­teczni, albo na prze­szko­dzie staje im nasz gol­ki­per. W 54 minu­cie dosko­nałą sytu­ację sam na sam z napast­ni­kiem z Grusz­czyc broni Sła­wek Świą­tek.

Kolejne minuty po repry­men­dach z ławki tre­nera, powo­dują że zdo­by­wamy prze­wagę w tej poło­wie. Efek­tem tego jest gol na 4–1 wpro­wa­dzo­nego kilka chwil wcze­śniej Kaspra Mły­nar­czyka. Po dosko­na­łym pro­sto­pa­dłym poda­niu sam na sam z bram­ka­rzem staje wła­śnie Mły­nek i dosko­na­łym strza­łem po ziemi podwyż­sza wynik tego meczu. Kolejne minuty to zmiany w Mulk­sie. Na boisku poja­wiają się oprócz wpro­wa­dzo­nego wcze­śniej Mły­nar­czyka
i Kaniosa, Łukasz Gamoń, Krzy­siek Kanios i Bar­tosz Nebel­ski. Nie­stety popeł­niamy też błąd i rywale zmniej­szają dystans strze­la­jąc dru­giego fola. Mamy wiec 4–2 w 68 minu­cie meczu. W 83 minu­cie w dru­ży­nie Mulksu Łask zade­biu­to­wał Dawid Sęcio z rocz­nika 2001. Zde­cy­do­wa­nie debiut w senior­skiej dru­ży­nie Dawida można zali­czyć na plus. W tej samej minu­cie rzut wolny na 20 tym metrze dosko­na­łym strza­łem na gola zamie­nił Mate­usz Drąg. Mamy więc 7 minut do końca i wynik 5–2. Pomimo prób oby­dwu ekip wynik nie zmie­nił się i rezul­ta­tem 5–2 zakoń­czył się dzi­siej­szy poje­dy­nek.

Pod­su­mo­wu­jąc, dobry mecz zagrali zawod­nicy Mulksu. Prze­wyż­sza­li­śmy rywali tech­niką, kul­turą gry i szcze­gól­nie szyb­ko­ścią. Nasi zawod­nicy zdo­byli 5 goli, a w sumie padło ich dziś na boisku sie­dem. Zado­wo­leni powinni być także kibice, bo zawod­nicy Mulksu w dobrym stylu zdo­byli trzy punkty.

Źródło: MULKS Łask