Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Świetny sezon i awans zakończony wysokim zwycięstwem

Już na 4 kolejki przed końcem sezonu Orkan zapewnił sobie mistrzostwo klasy okręgowej i awans do IV ligi. Drużyna nie zwalniała i wygrywała kolejne mecze. Wisienką na torcie miała być wygrana w Brąszewicach.

Teren trudny, ale Orkan rozpędzony i mocny. Trwała jeszcze rywalizacja zaoczna o koronę króla strzelców pomiędzy Kamilem Szymankiem, a Dawidem Kępniakiem. Kamil tracił jednego gola do prowadzącego Dawida. Trener Jacek Berensztajn postawił na Sama w bramce, dalej :Rafał Staszczyk, Adam Dobrowolski, Hubert Rechciński, Kamil Malinowski - Łukasz Serafinowicz, Dariusz Szymanek, Patryk Niciak, Krzysztof Cichosz- Kamil Szymanek, Piotr Burski.

Początek mocny gospodarzy, którzy od razu ruszyli do ataku i już w 2 minucie objęli prowadzenie. Na pełną mobilizację w stylu "jedziemy z nimi" za 5 minut był już remis. Hubert Rechciński w środkowej strefie boiska przejął piłkę i wrzucił w pole karne. Tam najszybciej do piłki doskoczył o obrońca gospodarzy, ale skierował piłkę do własnej bramki.

Gra Orkana nabierała tempa, bliski strzelenia gola był Krzysztof Cichosz. Cichy zrehabilitował się w 23 minucie kiedy to precyzyjnie wrzucił do Kamila Szymanka, który strzałem głową wyprowadził nas na prowadzenie. Sześć minut później z rzutu rożnego świetnie wrzucił Patryk Niciak, a Dariusz Szymanek skierował piłkę do siatki. Do przerwy bez zmian.

Orkan prowadził 3:1. Po przerwie Orkan kontrolował sytuację na boisku. Do gry weszli Piotr Głowiński i Jacek Majda. W 70 minucie faulowany był tuż przed polem karnym Kamil Szymanek, piłkę ustawił Piotr Burski i technicznym strzałem, nad murem, tuż przy słupku trafił do siatki. 4:1 dla Orkana. Pięć minut później Jacek Majda mięciutko zagrał do Kamila Szymanka, który zachowując zimną krew trafił do siatki. 5:1. Na boisko wchodzi Andrzej Lotczyk. W 77 minucie grający z 7 Piotr Burski po precyzyjnej wrzutce Patryka Niciaka strzałem głową pokonał bezradnego bramkarza. 6:1. W 85 minucie gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki.

Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 6:2 !!!!!!

LZS Brąszewice - GKS Orkan Buczek 2:6 !!!!
Piotr Burski i Kamil Szymanek po 2, Dariusz Szymanek i miejscowy po 1 !!
Kamil Szymanek z dorobkiem 42 goli królem strzelców okręgówki !!!!!