Poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., imieniny Olimpii, Łazarza, Jolanty

Łask może być dumny ze swoich działaczy społecznych! (zdjęcia)

Tegoroczne ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą odbyły się w Nysie, w dniu 4 listopada. Myślą przewodnią święta było pytanie: Kobieta i mężczyzna – Czy cukrzyca ma płeć?

Patronat honorowy nad imprezą sprawowali: Violetta Porowska – wicewojewoda opolski, Andrzej Buła – marszałek województwa opolskiego i Czesław Biłobran – starosta nyski.

Siedmioosobowej delegacji łaskiego stowarzyszenia przewodniczył Zdzisław Kozłowski. Po uroczystym otwarciu akademii przez Jerzego Robińskiego - prezesa PSD w Nysie, wystąpieniach gospodarzy i zaproszonych gości, nastąpiło wręczenie odznaczeń państwowych i organizacyjnych dla osób podejmujących długoletnią i aktywną działalność społeczną na rzecz PSD.

Na podstawie postanowienia z dnia 27 czerwca 2017 roku Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Srebrnym Krzyżem Zasługi zostało odznaczonych dwóch przedstawicieli PSD w Łasku: Bogusław Stachowski i Mieczysław Zalasa. W imieniu Prezydenta RP, aktu wręczenia dokonała Violetta Porowska – wicewojewoda opolski.

Wśród wyróżnionych Medalem 35. lecia PSD znalazła się Janina Strukowska, a srebrną odznaką Zasłużony dla PSD Janina Woźniak. Łaskim paniom wyróżnienia wręczyła Anna Śliwińska – prezes Zarządu Głównego PSD. Preludium części naukowej stanowiła prelekcja dr diabetolog Zofii Skałuby – Filipow „Cukrzyca i powikłania”.

Wśród kolejnych 8. sugestywnych wystąpień bezsprzecznie wielkie wrażenie na zebranych zrobił wykład Luizy Przybylskiej „Stomatologia w cukrzycy”. Część oficjalną ceremonii zakończył przyjęty przez aklamację apel do władz centralnych naszego państwa zatytułowany „Najmłodsi i cukrzyca”. Głównym przesłaniem komunikatu jest zmiana nastawienia wychowawców przedszkoli i szkolnych pedagogów w stosunku do najmłodszych obywateli naszego kraju dotkniętych cukrzycą. W czasie trwania uroczystości funkcjonowała wystawa „Rzucamy wyzwanie cukrzycy.

Zobacz zdjęcia:
Łascy działacze społeczni nagrodzeni

Walczymy o dłuższe życie z cukrzycą” - pokazana po raz pierwszy po inauguracji 20 czerwca 2017 r. w Sejmie RP. Eksponowano również produkty diabetologiczne oraz stanowiska z materiałami edukacyjnymi. Dużym powodzeniem cieszyły się punkty kontroli parametrów bezpośrednio mających wpływ na rokowania, co do dalszego funkcjonowania diabetyków. Tutaj prym wiódł pomiar BMI – wskaźnik masy ciała. Hitem okazał się punkt szczepień przeciw grypie, pracujący w ramach Ogólnopolskiego programu zwalczania grypy.

Całość zakończył występ estradowy jednego z zespołów artystycznych działających przy Domu Kultury w Nysie.


Bodek Stawski

Foto: Małgorzata S.

Skomentuj [ 0 ]
11:45, 12.11.2017 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

Nowe inwestycje w Szpitalu w Łasku

Nowe inwestycje w Szpitalu w Łasku

Kiermasz Świąteczny w Łasku

Kiermasz Świąteczny w Łasku

Mikołajkowe Zawody Zerówkowe

Mikołajkowe Zawody Zerówkowe

Plebiscyt ?Przystanek 60+? rozstrzygnięty

Plebiscyt ?Przystanek 60+? rozstrzygnięty

IV Bal Charytatywny w Gminie Widawa

IV Bal Charytatywny w Gminie Widawa

II sesja Rady Powiatu Łaskiego

II sesja Rady Powiatu Łaskiego

II sesja Rady Miejskiej w Łasku

II sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Gminy Buczek

I sesja Rady Gminy Buczek

Nowi radni w Radzie Miejskiej

Nowi radni w Radzie Miejskiej© Copyright 2011-2018 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET