Poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., imieniny Olimpii, Łazarza, Jolanty

Karolina Kubiak zdobywa Mistrzostwo Świata

Mistrzostwa Świata Seniorów rozgrywały się od 3 do 11 listopada w stolicy Węgier, Budapeszcie. W zawodach startowali reprezentanci z państw z całego świata, po jednym na kategorię. Łącznie zgromadziło się około półtora tysiąca najlepszych seniorów chcących zawalczyć o tytuł najlepszego na Świecie.

Karolina Kubiak reprezentowała Polskę w składzie Reprezentacji Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu w twardej walce na ringu w kategorii -48 kg. Aby dostać się do reprezentacji musiała przejść eliminacje krajowe oraz punktować na światowych turniejach Pucharu Świata WAKO. Karolina Kubiak podopieczna Stanisław Kołodziejskiego, trenująca w Łasku w najbardziej profesjonalnym klubie sztuk walki w regionie PROYAMA w tym roku zdobyła wszystko co mogła tj. Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, Puchar Świata czym uplasowała się na pierwszym miejscu w rankingu na świecie wśród kobiet w formule Low Kick -48 kg. Efektem tego było niepodważalne miejsce w Polskiej Kadrze Narodowej i wielkie nadzieje na zdobycie tego najważniejszego tytułu Mistrza Świata.

Udało się! Karolina w najważniejszych walkach o medale pokonała Portugalkę, Turczynkę a wreszcie Rosjankę. Dała popis umiejętności i doświadczenia, który spotkał się z uznaniem trenerów Kadry Polski, innych reprezentantów kraju ale także zagranicznych uczestników. Wszystkie walki były trudne ale najbardziej widowiskowa była walka z zawodniczką z Turcji, która dwa razy leżała na deskach po potężnych kopnięciach na głowę. Przeciwniczki miały także ogromne wsparcie ze strony kibiców, szczególnie Turcja , która na każdych zawodach daje popis śpiewu i zabawy na trybunach.W narożniku Karolinę wspierali trenerzy Stanisław Kołodziejski i Dawid Kołodziejski, a tuż obok trenerzy Kadry oraz może nie tak liczna ale silna kadra Polski daja mocny doping.

Sam turniej to wisienka na torcie całej pracy jaką trzeba wykonać aby dojść do takiego poziomu. Cała przygoda zaczęła się 16 lat temu kiedy Karolina przyszła na treningi do Stanisława Kołodziejskiego. Od tamtej pory trenuje nieprzerwanie karate a potem kickboxing. To lata ciężkich treningów, wielu wyrzeczeń i umiejętności pogodzenia tego ze szkoła, szkołą średnią, studiami a teraz pracą zawodową. Warto dodać, że Karolina to Project Manager w firmie informatycznej, a ukończyła trudne studia na kierunku Awionika na Politechnice Rzeszowskiej. Jednocześnie prowadzi treningi w ramach klubu PROYAMA w Dobroniu. Nie wiele osób byłoby w stanie wyobrazić sobie tak poukładane życie po to aby realizować swoją pasję, a wreszcie spełnić marzenia i zdobyć tytuł Mistrza Świata. W karierze nie brakowało sukcesów ale i porażek, jednak udało się przezwyciężyć trudności razem w zespole trenerów i zawodników.

Końcowa faza przygotowań do MŚ w Budapeszcie rozpoczęła się tak naprawdę już w maju br. treningi 5-6 razy w tygodniu z trenerem Stanisławem Kołodziejskim, fizjoterapia w Columna Medica, rygorystyczna dieta a wszystko po to aby doprowadzić organizm do szczytu formy. Ułożony plan przez trenera, który łączył całość sprawdził się i mamy złoto Mistrzostw Świata!

Warto podkreślić powagę tego tytułu, Polski Związek Kickboxingu należy do Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Światowa organizacja WAKO należy do World Games!

Bardzo dumny jest trener Stanisław Kołodziejski z zawodniczki jak i z sympatyków klubu, którzy śledzili zmagania przez cały czas i przesyłali wsparcie. A po wygranej telefon i facebook rozgrzały się do czerwoności. Jakie kolejne sukcesy? Mamy dużą grupę młodych i doświadczonych zawodników, mamy nadzieję, że wyrosną na Mistrzów Świata Seniorów! A mamy już tytuł Mistrzyni Świata Kadetów z 2016 roku Angeliki Szczepańskiej i tegoroczne Wicemistrzostwo Europy Kadetów Huberta Kudry.

Skomentuj [ 1 ]
12:45, 14.11.2017 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Piotr @ 15:46, 14.11.2017r. IP: *.*.5.70

Gratulacje!

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

Nowe inwestycje w Szpitalu w Łasku

Nowe inwestycje w Szpitalu w Łasku

Kiermasz Świąteczny w Łasku

Kiermasz Świąteczny w Łasku

Mikołajkowe Zawody Zerówkowe

Mikołajkowe Zawody Zerówkowe

Plebiscyt ?Przystanek 60+? rozstrzygnięty

Plebiscyt ?Przystanek 60+? rozstrzygnięty

IV Bal Charytatywny w Gminie Widawa

IV Bal Charytatywny w Gminie Widawa

II sesja Rady Powiatu Łaskiego

II sesja Rady Powiatu Łaskiego

II sesja Rady Miejskiej w Łasku

II sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Gminy Buczek

I sesja Rady Gminy Buczek

Nowi radni w Radzie Miejskiej

Nowi radni w Radzie Miejskiej© Copyright 2011-2018 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET