Sobota, 15 grudnia 2018 r., imieniny Niny, Celiny, Krystiany

24 godziny dla Pana w Łasku

Biskup Adam Lepa przewodniczył nabożeństwu „24 godziny dla Pana” w kolegiacie łaskiej. Przez całą dobę wierni z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Michała Archanioła czuwali i modlili się przy Najświętszym Sakramencie, mieli także okazję skorzystać z sakramentu pokuty.

W tym roku po raz pierwszy Archidiecezja Łódzka włączyła się inicjatywę zapoczątkowaną przez papieża Franciszka w 2015 roku w Bulli „Misericordiae Vultus”.

24 godziny dla Pana w kolegiacie łaskiej rozpoczął w piątek 9 marca biskup Adam Lepa, prowadząc nabożeństwo pokutne. Wzięli w nim udział kapłani i wierni z dekanatów: łaskiego, pabianickiego, widawskiego, zelowskiego i szczercowskiego. – „Jaka jest moja miłość do drugiego człowieka? Stosunek do pieniądza, do innego człowieka, wszystko to sprowadza się do poziomu miłości. Jaka jest moja miłość do Chrystusa? A w świetle i jej promieniach, jaka jest moja miłość do najbliższego otoczenia? Do kolegów, do współpracowników, do wiernych?” – pytał bp Lepa.  

Celebrans wskazał, że to Jezus czekający na nas w konfesjonale z łaską odpuszczenia grzechów, jest dla nas odpowiedzią. – „Jezus, który jest miłością będzie nam podpowiadał co mamy robić. Będzie wysyłał Ducha Świętego, bo on jest tym czynnikiem niezwykłym i niezastąpionym, który podsuwa nam najlepsze myśli i natchnienia. Dlatego takie dni i wieczory jak dzisiejszy są bardzo potrzebne. One wyciszają nas, pomagają zastanowić się nad swoim życiem. Dziś każdy woli hałas, ucieka przed ciszą. Musimy dzielić się miłością do drugiego człowieka, ale i sztuką wyciszania się. Dziś bijemy się w piersi, przepraszamy Chrystusa za wszelkie grzechy przeciwko miłości. Za to, że nie widzieliśmy innego człowieka. Niech tą nasza prośbę o przebaczenie przyjmie Chrystus, abyśmy mogli postępować inaczej niż dotąd. Abyśmy umieli się dzielić tym co dla nas ważne z drugim człowiekiem, dzielić się sercem. Byśmy potrafili dojrzeć człowieka w całej jego okazałości i widzieć jego potrzeby. Bóg mając jakiś, plan zaprosił nas tutaj. Na miarę jego miłości nas ubogaci” – mówił biskup Adam Lepa.

Następnie proboszcza kolegiaty ks. kan. Piotr Pirek odczytał rachunek sumienia dla dorosłych, podczas którego każdy w ciszy, wpatrzony w Najświętszy Sakrament, mógł odpowiedzieć na zadawane pytania w swoim własnym sumieniu. Wieczór wypełniły adoracja słowno-muzyczna Najświętszego Sakramentu  poprowadzona przez Zespół Muzyczny Kolegiaty, Droga Krzyżowa, Koronka i Litania do Bożego Miłosierdzia.

Od północy do rana trwała adoracja w ciszy.

 

Źródło: Archidiecezja Łódzka

 

 

Skomentuj [ 1 ]
15:55, 13.03.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Team Sky @ 20:23, 15.03.2018r. IP: *.*.110.57

a wiecie może czy jako ojciec chrzestny dziecka, które w tym roku będzie przystępowało do Pierwszej Komunii Świętej mam obowiązek wyspowiadania się i przyjęcia komunii?

Pytam z ciekawości. Jak to jest. Czy to indywidualna sprawa danej parafii, czy też tzw. wytyczne "z góry"?

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia

Nowe inwestycje w Szpitalu w Łasku

Nowe inwestycje w Szpitalu w Łasku

Kiermasz Świąteczny w Łasku

Kiermasz Świąteczny w Łasku

Mikołajkowe Zawody Zerówkowe

Mikołajkowe Zawody Zerówkowe

Plebiscyt ?Przystanek 60+? rozstrzygnięty

Plebiscyt ?Przystanek 60+? rozstrzygnięty

IV Bal Charytatywny w Gminie Widawa

IV Bal Charytatywny w Gminie Widawa

II sesja Rady Powiatu Łaskiego

II sesja Rady Powiatu Łaskiego

II sesja Rady Miejskiej w Łasku

II sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Gminy Buczek

I sesja Rady Gminy Buczek

Nowi radni w Radzie Miejskiej

Nowi radni w Radzie Miejskiej© Copyright 2011-2018 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET