Wtorek, 25 września 2018 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Wypadek w Okupie. Policjanci apelują o rozwagę na drodze! (zdjęcia)

Policjanci z Łasku wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 7 kwietnia 2018 roku około 15.00 na drodze wojewódzkiej nr 482 w miejscowości Okup w gminie Łask. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi podczas wyprzedzania kilku pojazdów,

na oznakowanym skrzyżowaniu doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki Opel Corsa. Kierowca z audi był nietrzeźwy. Policja apeluje o ostrożność!
Wstępne ustalenia na miejscu zdarzenia wskazują, że 35-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, kierujący audi, jadąc w kierunku miejscowości Okup i wykonując manewr wyprzedzania kilku pojazdów, nie zachował szczególnej ostrożności i na oznakowanym skrzyżowaniu doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku samochodem marki Opel Corsa, którym kierowała 52-letnia mieszkanka gminy Sędziejowice.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy audi okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Miał we krwi ponad 3 promile alkoholu i z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do łaskiego szpitala. Kobieta natomiast z obrażeniami kręgosłupa został przewieziona do szpitala w Pabianicach.

Zobacz zdjęcia:
Wypadek w Okupie

Apelujemy o ostrożną jazdę.  Apel kierujemy przede wszystkim do kierowców, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Policjanci wyposażeni są w najnowocześniejszy sprzęt do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu i na każde żądanie sprawdzą trzeźwość kierowcy.

Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję. Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom, spowodowanym tak wielką nieodpowiedzialnością, jaką jest kierowanie pojazdami po spożyciu alkoholu.

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 2 ]
16:45, 11.04.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

rychu @ 22:23, 11.04.2018r. IP: *.*.47.138

Do Okupa jest jeszcze spory kawałek, a wypadek był raczej w Mikołajówku?

Obrona parafialna @ 06:55, 12.04.2018r. IP: *.*.255.161

znowu pijany bandyta!?!?

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

Spotkanie z S.Małgorzatą Chmielewską

Spotkanie z S.Małgorzatą Chmielewską

Licealiada 2018

Licealiada 2018

Konwencja wyborcza PiS i Kukiz`15

Konwencja wyborcza PiS i Kukiz`15

79. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

79. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

Przysięga ochotników WOT

Przysięga ochotników WOT

Nowe autobusy w Łasku

Nowe autobusy w Łasku

Inwestycje w szpitalu w Łasku

Inwestycje w szpitalu w Łasku

Remont Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Remont Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Koncert pieśni patriotycznych

Koncert pieśni patriotycznych© Copyright 2011-2018 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET