Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Zwycięstwo Teczy w Derbach!

Mecze derbowe obfitują i dostarczają zawodnikom jak i kibicom wiele emocji. Nie inaczej było tym razem. Na boisku w Ostrowie zespół Rokity Rokitnica podejmował Tęczę Brodnia.

Dla kilku zawodników był to pojedynek szczególny ponieważ w przeszłości reprezentowali barwy obydwu drużyn. W powietrzu wisiał więc duch walki i u wszystkich widać było wielką ochotę do gry.

Płyta boiska w Ostrowie nie doszła jeszcze do super stanu po okresie zimowym. Mnóstwo nierówności dawało nieco przewagę drużynie która ma zamiar się bronić i czyhać na ataki z kontr. Takie założenie taktyczne od samego początku było widać u zawodników Rokity. wszak liderowi Tęczy nie przystoi aby nie atakować.

Ciężko jednak było konstruować składne akcje, dużą uwagę trzeba było poświęcać na dokładne przyjęcie i prowadzenie piłki. Walki nie można było odmówić nikomu, ostrej gry ze strony gospodarzy również. Sędzia główny zawodów również mógł lepiej zachować się w kilku momentach meczu i podjąć nieco inne decyzje.

W końcowym podsumowaniu to jednak Tęcza okazała się lepszym zespołem w tym meczu i wywiozła cenne punkty z gorącego terenu. Tym samym nadal jesteśmy niepokonanie w rundzie wiosennej, ba nie straciliśmy jeszcze punktów.

Nie pozostaje nic innego jak podtrzymać prawo serii w kolejnym meczu rozgrywanym w roli gospodarza na stadionie w Buczku w sobotę 14.04.2018r o godz. 15.30 z drużyną Amatorów Zapolice.

Źródło: Rokita Rokitnica

Skomentuj [ 2 ]
13:35, 13.04.2018 r.

kibic @ 07:44, 14.04.2018r. IP: *.*.152.167

Sędzia przy stanie 1:1 powinien dać czerwoną kartkę bramkarzowi Tęczy za zagranie ręką za polem karnym

Ziomal @ 11:53, 15.04.2018r. IP: *.*.137.33

Ponadto dziwnym trafem nie ma wzmianki o tym, że w pierwszej połowie Rokita miała jeszcze 4-5 sytuacjo 100%, których nie wykorzystała - byłoby po meczu już po 45 minutach. Ostatnie 25 minut gospodarzom brakło sił i Brodnia wykorzystała błędy obrońców. Generalnie Tęcza bardzo przeciętnie wyglądała moim zdaniem (spodziewałem się znacznie więcej).