Sobota, 15 grudnia 2018 r., imieniny Niny, Celiny, Krystiany

Ruszyły zapisy na Rajd Powstańców 1863 Roku sieradzkiego PTTK.

Rajd „Śladami Łuki Bakowicza” po pięcioletniej przerwie wraca na teren Gminy Sędziejowice. Ostatnio Sieradzki oddział PTTKa organizował imprezę na terenie Powiatu Łaskiego przy okazji 150-lecia obchodów „Bitwy pod Sędziejowicami”. Zapisy ruszyły.

Będzie to 43. Rajd Powstańców 1863 Roku „Śladami Łuki Bakowicza”. Jego organizatorzy to sieradzki Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, gmina Sędziejowice i Nadleśnictwo Kolumna. Współorganizatorzy to: Urząd Miasta Sieradza, Starostwo Powiatowe w Sieradzu, koło turystyczno-krajoznawcze „2” przy Szkole Podstawowej na 1 w Sieradzu, Zespół Szkół Rolniczych w Sędziejowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sędziejowicach.

W tym roku turyści ruszą 14-kilometrową trasą Sędziejowice – Stare Kozuby – Nowe Kozuby – Podule – Sobiepany – Brzeski – Grabia – Sędziejowice. Uczestnicy zbiorą się o godz. 8.30 na pl. Wojewódzkim w Sieradzu, skąd na start zostaną zabrani autokarami (organizatorzy zapewniają także powrót). W trakcie pieszej wędrówki przewidziano rozegranie konkursów rajdowych.

W jednym uczestnicy sprawdzana będzie wiedza ogólna o Powstaniu Styczniowym oraz znajomość książki „Sprawy Łuki Bakowicza” piewcy Sieradzczyzny Teodora Goździkiewicza, życiorysu pisarza i trasy rajdu. Przeprowadzony zostanie ponadto konkurs na odegranie scenki teatralnej z dowolnie wybranego fragmentu książki „Sprawy Łuki Bakowicza” i konkurs pieśni patriotycznej (dla dorosłych). Finał rajdu będzie miał miejsce w Zespole Szkół Rolniczych w Sędziejowicach. Tu na uczestników czekać będzie spotkanie z gospodarzami gminy, reprezentantami nadleśnictwa, gośćmi i członkami rodziny Teodora Goździkiewicza; ciepły posiłek oraz podsumowanie konkursów rajdowych.

Zakończenie wyprawy planowane jest w godzinach 15-16. Wpisowe na rajd to 6 zł dla członków PTTK i 12 zł dla pozostałych (ale 8 zł, dla tych, którzy nie skorzystają z autokarów). Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane będą najpóźniej do poniedziałku 16 kwietnia (poniedziałek do godz. 18, w pozostałe dni do godz. 16) w sieradzkim Oddziale PTTK (siedziba Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu przy ul. Żwirki i Wigury 4).

Rajd został objęty honorowym patronatem Samorządu Przewodników Turystycznych PTTK Województwa Łódzkiego.

 

Źródło: Powiat Łaski

Skomentuj [ 0 ]
12:50, 16.04.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia

Nowe inwestycje w Szpitalu w Łasku

Nowe inwestycje w Szpitalu w Łasku

Kiermasz Świąteczny w Łasku

Kiermasz Świąteczny w Łasku

Mikołajkowe Zawody Zerówkowe

Mikołajkowe Zawody Zerówkowe

Plebiscyt ?Przystanek 60+? rozstrzygnięty

Plebiscyt ?Przystanek 60+? rozstrzygnięty

IV Bal Charytatywny w Gminie Widawa

IV Bal Charytatywny w Gminie Widawa

II sesja Rady Powiatu Łaskiego

II sesja Rady Powiatu Łaskiego

II sesja Rady Miejskiej w Łasku

II sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Miejskiej w Łasku

I sesja Rady Gminy Buczek

I sesja Rady Gminy Buczek

Nowi radni w Radzie Miejskiej

Nowi radni w Radzie Miejskiej© Copyright 2011-2018 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET