Wtorek, 19 marca 2019 r., imieniny Józefa, Bogdana, Laili

O służbie wojskowej i nie tylko

5 czerwca ZSM-T w Ostrowie odwiedzili: płk. Paweł Wiktorowicz- Dowódca 9. Łódzkiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, ksiądz kanonik ppłk. Krzysztof Majsterek – Proboszcz Parafii Wojskowej w Łasku oraz kpt. Zbigniew Suszka – przedstawiciel WKU Sieradz ds. kontaktów ze szkołą.

Ksiądz kapelan zapoznał kadetów z posługą kapłańską na misji stabilizacyjnej na Wzgórzach Golan. Przepiękną, mistrzowską polszczyzną podzielił się swoim doświadczeniem i wiedzą na temat misji. Swoim świadectwem i postawą ks. kanonik ppłk. Krzysztof Majsterek uzupełnił zasady i wartości, które każdy kadet winien wyznawać.
Kpt. Zbigniew Suszek poprowadził drugą część z zaplanowanych zajęć z tematu „Uregulowania prawne służby wojskowej - zawodowej i terytorialnej”, który to temat idealnie wkomponował się w prelekcję Dowódcy 9.Brygady WOT.

Spotkanie w takim gronie było bardzo interesujące, ponieważ w przyszłym roku zamierzamy ściśle współpracować z batalionem WOT, który będzie stacjonował w pobliskim Łasku. Misją terytorialsów będzie wspieranie lokalnych społeczności w czasie pokoju, na przykład przy przeciwdziałaniu i zwalczaniu skutków klęsk żywiołowych.

W czasie wojny brygada będzie wspierać wojska operacyjne w strefie bezpośrednich działań bojowych, a poza nią stanowić siłę wiodącą. Na koniec spotkania płk. Wiktorowicz życzył wszystkim kadetom wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu i rychłego spotkania w strukturach WOT.

 

Źródło: ZST-M Ostrów

Skomentuj [ 1 ]
11:50, 13.06.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

arnold @ 12:11, 13.06.2018r. IP: *.*.6.174

To kto kogo w ogóle odwiedził?

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET