Środa, 24 kwietnia 2019 r., imieniny Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Śmiertelne potrącenie pieszego

Policjanci z Łasku ,pod nadzorem prokuratury ,wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia pieszego, do którego doszło w miejscowości Sięganów na odcinku drogi wojewódzkiej nr 481. Mundurowi kolejny raz przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności zarówno przez kierujących jak i pieszych.

Do zdarzenia doszło 10 września 2018 roku  około godziny 21.00  na drodze wojewódzkiej nr 481 miejscowości Sięganów. 27-letnia kierująca samochodem marki BMW potrąciła 68-letniego mieszkańca gminy Łask. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pieszy przechodził przez jezdnię bez wymaganych elementów odblaskowych. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Śledczy pod nadzorem prokuratora ustalają teraz dokładne przyczyny wypadku. Kierująca bmw była trzeźwa.

Policjanci przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych,  umieszczonych w sposób widoczny dla kierujących. Pieszy bez odblasków przechodzący przez jezdnię w miejscu nieoświetlonym, idący poboczem lub skrajem drogi jest niewidoczny. Kierowca najczęściej nie ma wtedy szans, aby zatrzymać samochód i uniknąć wypadku.

Zachęcamy do korzystania z tych elementów także na terenie miasta. Noszenie odblasków w miejscu widocznym dla kierowcy podnosi bezpieczeństwo pieszych na drodze w każdych warunkach. Ponadto, apelujemy do kierowców o rozwagę i ostrożną jazdę w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. Kierowca ma obowiązek zachować w tych miejscach szczególną ostrożność. Powinien on pamiętać o tym, że warunki na drodze wymagają dostosowania do nich odpowiedniej prędkości. Musi zdawać sobie również sprawę z tego, że samochód nie zatrzyma się w miejscu, a przy nadmiernej prędkości na reakcję w ostatnim momencie może być już za późno.

 

KPP Łask

Skomentuj [ 3 ]
13:15, 13.09.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Florek @ 15:41, 14.09.2018r. IP: *.*.40.54

a ile promili miał potrącony?odblaski to on miał na pagonach munduru

do Florek @ 19:21, 14.09.2018r. IP: *.*.58.170

Florek uszanuj cierpienie rodzin a nie pier.... te swoje kocoboły pokazując swój mierny poziom żywota. Stała się tragedia dla obydwu tych rodzin a to nie jest okazja do ujadania jaki kto jest czy był. Pomódl się do Boga o rozum dla siebie oraz za uczestników tego tragicznego zdarzenia.

Iga @ 19:35, 15.09.2018r. IP: *.*.132.12

do Florek. A co do tego miał pagon? Mógł mieć ich tysiące ale to ZAWSZE CZŁOWIEK. Pagony miał najwidoczniej zasłużył. Niestety na tym odcinku wszyscy zasuwają..fajny prosty odcinek..nie raz wyprzedzają na zakręcie na drugiego..

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Pogoda Łask z serwisu

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2019 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET